Niedziela, 17 Maja 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na 10 maja

W dzisiejszą niedzielę gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Prosimy o przestrzeganie panujących środków bezpieczeństwa.

Sobota, 16 Maja 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na 17 maja

Żyjemy wśród przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością więc stańmy przed ołtarzem, gdzie mocą Ducha Świętego sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego. Prośmy Boga, by mocą Ducha Świętego oczyścił nasze sumienia, abyśmy mogli z należytym usposobieniem przyjąć dary Boże płynące z tej Mszy św.

(.....)
Niedziela, 10 Maja 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na 3 maja

Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Niedzielę tę przeżywajmy we wspólnocie ducha radości wielkanocnej. Niech w pełni będzie ona spotkaniem z Chrystusem Zmartwychwstałym.

(.....)
Niedziela, 03 Maja 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocy

Rozpoczynamy XII Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”

(.....)
Niedziela, 19 Kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego przeżywajmy ją w duchu radości wielkanocnej. Niech w pełni będzie ona spotkaniem z Bożym miłosierdziem jako darem Chrystusa Zmartwychwstałego.

(.....)
Sobota, 11 Kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania

1.W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Składamy jednocześnie serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli nam, kapłanom życzenia czy to z okazji Wielkiego Czwartku czy też Wielkanocne.

(.....)
Niedziela, 05 Kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedziela Palmowa

Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia – najważniejszego czasu dla nas chrześcijan.

(.....)
Niedziela, 29 Marca 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na 29 marca 2020

Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Starajmy się przeżyć ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano i wieczorem na choćby krótkie rozważanie męki Pańskiej czy to czytając jej opis w Ewangeliach, czy też rozważając codziennie jedną stację Drogi Krzyżowej.

(.....)
Niedziela, 22 Marca 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na 22 marca 2020

Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, trwajmy na modlitwie wpatrując się w Oblicze Jezusa Chrystusa, który dźwiga krzyż na Golgotę dla naszego zbawienia.

(.....)
Niedziela, 15 Marca 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na 15 marca

Dziś – trzecia niedziela Wielkiego Postu. Liturgia słowa przypomina nam dekalog

(.....)
Niedziela, 16 Lutego 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na 16 lutego

1.            W dzisiejszą niedzielę:

(.....)
Niedziela, 09 Lutego 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na 9 lutego

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele inwestycyjno-gospodarcze. Za każdą złożoną ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

W dzisiejsza niedzielę ministranci będą rozprowadzać książki autorstwa ks. Andrzeja o bpie Janie Szladze, które są cegiełką na wsparcie ministranckiej pielgrzymki do Rzymu. Chcemy jak najbardziej wesprzeć naszych ministrantów, aby w ten sposób podziękować za całoroczną służbę. Koszt książki 20 zł.

(.....)
Niedziela, 26 Stycznia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Zwykłą - 26 stycznia

1.            Dzisiaj gościmy w naszej parafii dra Roberta Zadurę, promotora kultu bł. ks. Wincentego Frelichowskiego wraz  z rodziną Błogosławionego. Dzisiaj także  w Kościele powszechnym od tegoż roku – niedziela słowa Bożego.

(.....)
Niedziela, 19 Stycznia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę zwykłą - 19 stycznia

1.            Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Za każda złożoną ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

(.....)
Niedziela, 12 Stycznia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego

1.            Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polska tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.

(.....)

(Msza o 20:00 w okresie od maja do września w Drewnianym Kościele Zabytkowym)

7:00, 8:00, 18:00.

Stały konfesjonał