1.            Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Za każda złożoną ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

2.            W dzisiejszą niedzielę:

•             o godz. 9:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych;

•             o godz. 12:30 uroczysty chrzest święty dzieci. Następny termin  chrztu – 16 lutego 2020r. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych

w sobotę po Mszy Świętej wieczornej w kościele.

•             o godz. 20:00 Msza święta z liturgią słowa w języku kaszubskim. Kazanie wygłosi ks. kanonik Andrzej Buja z Ostrowa.

3.            Dzisiaj również gościmy w naszej Parafii wydawnictwo Bernardinum. Będzie możliwość zakupu książki ks. Jana Twardowskiego o Matce Bożej i inne książki, włoskie dewocjonalia oraz bransoletki –  z dziesiątkami różańca z półszlachetnymi kamieniami.

4.            W dniach 25 stycznia i 1 lutego od godz. 8.00 do 10.00 w salce pod plebanią odbędzie się pomiar nowych strojów dla dzieci I Komunijnych. Tego też dnia istnienie także możliwość odprzedania zeszłorocznych strojów. Osoby chętne zapraszamy również do salki w plebanii.

5.            W przyszłą niedzielę będziemy gościć dr Roberta Zadurę, promotora kultu bł. ks. W. Frelichowskiego, który przybędzie do nas z rodziną Błogosławionego.

6.            W tym tygodniu: we wtorek wspominamy św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę; w piątek św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, a sobotę obchodzimy święto NAWRÓCENIA ŚW. Pawła Apostoła.

7.            Zapraszamy na Bal karnawałowo-charytatywny, który odbędzie się dnia 1 lutego 2020 r. w sali bankietowej „U Mańskich”. Celem balu jest wsparcie budowy kartuskiego hospicjum.   Rezerwacje miejsc można dokonywać pod nr tel. 661 554 676. Koszt od pary to 240 zł.

8.            Z naszej parafialnej rodziny odeszli do wieczności: śp. Zygmunt Klajn l. 85, zam. w Sierakowicach przy ul. Skarpowej oraz śp. Halina Kruszniewska l. 81, zam. w Sierakowicach przy ul. Sobieskiego.  Rodziny zmarłych  dziękują za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Dobry Jezu, a nasz Panie…

9.            Zapraszamy do nabywania dobrej lektury – na czytelników czekają: Pielgrzym, Mały Pielgrzym, Gość Niedzielny oraz nasz tygodnik parafialny Tydzień u świętego Marcina. Zapraszamy również

do kawiarenki na smaczne wypieki i dobrą kawę.

 

SPOTKANIA FORMACYJNE

             Spotkanie formacyjne dla dorosłych Domowników Boga w czwartek  o 19.00 w salce w Domu Katolickim. Na mszę świętą zapraszamy rano o 7.00 lub 8.00. 

             Zapraszamy na spotkania formacyjne do salki pod plebanią: - dzieci z Ogniska Misyjnego, w sobotę 1 lutego na godz. 9.30.; Do świetlicy w Domu Katolickim młodzież w czwartek, na godz. 19.00,

             Spotkanie scholii parafialnej „Stokrotki” w każdą sobotę, w salce katechetycznej o godz. 11.00.

             W poniedziałek po mszy świętej o godz. 7.00 Bractwo Świętego Oblicza Jezusa zaprasza do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

             Nowenna do MBNP w środy o godz. 8.00.

             Rycerstwo Niepokalanej zaprasza w środy po Mszy świętej o godz. 8.00 na wspólny różaniec i spotkanie formacyjne.

             Rycerze Kolumba zapraszają na spotkanie w każdy drugi piątek o godz. 19.00 w salce pod plebanią.