1.            Dzisiaj gościmy w naszej parafii dra Roberta Zadurę, promotora kultu bł. ks. Wincentego Frelichowskiego wraz  z rodziną Błogosławionego. Dzisiaj także  w Kościele powszechnym od tegoż roku – niedziela słowa Bożego.

2.            W tym tygodniu: we wtorek wspominamy św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła; a  w piątek św. Jana Bosko, prezbitera.

3.            We wtorek o godz. 18.30 w salce pod plebanią zapraszamy wszystkich chętnych chłopaków, którzy chcieliby zostać ministrantami,  a także wszystkich, którzy otrzymali zaproszenia podczas kolędy. O godz. 19.00 spotkanie dla ministrantów i lektorów, natomiast o godz. 19.30 dla ceremoniarzy.

4.            W czwartek w Łyśniewie o godz.11.00 w kaplicy Msza święta z okazji Dnia Babci i Dziadka.

5.            W piątek  31 stycznia br. będziemy gościć w naszej parafii zespół Mazowsze. Koncert zespołu o godz.19.00. Msza święta wieczorna  w tym dniu o godz.16.00. Będzie można po koncercie złożyć swój dar na Hospicjum w Kartuzach. Serdecznie zapraszamy.

6.            1 lutego od godz. 8.00 do 10.00 w salce pod plebanią odbędzie się pomiar nowych strojów dla dzieci I Komunijnych. Tego też dnia istnienie także możliwość odprzedania zeszłorocznych strojów. Osoby chętne zapraszamy również do salki w plebanii.

7.            W sobotę – 1 lutego - pierwsza sobota miesiąca.  O godz.19.00 różaniec fatimski i rozważanie 5 pierwszych sobót miesiąca oraz Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 20.00.

8.            Organizujemy Pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła, w dniach 22-29 sierpnia 2020 roku. Koszt to 3 620 zł. Więcej informacji w folderach dostępnych przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Także można zajrzeć na naszą stronę internetową bądź facebook. Cena pielgrzymki jest zależna od terminu wykupu biletu lotniczego, dlatego chcemy jak najszybciej zebrać osoby chętne. Zapisy potrwają do początku lutego. Chętnych można zgłaszać w zakrystii, biurze parafialnym lub smsem u ks. Andrzeja – 785 475 818.

9.            Odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Stanisław Hirsz, lat 67  z ul. Mickiewicza oraz śp. Mariusz Majewski, lat 47 z Parafii św. Jana  w Sierakowicach. Rodziny zmarłych  dziękują za wszelkie wyrazy współczucia, udział  w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Dobry Jezu, a nasz Panie…

10.          Poświęcenie świec dzieci I Komunijnych w przyszłą niedzielę 2 lutego (Matki Bożej Gromnicznej) na Mszy św. o 11.00. Na pozostałych Mszach św. również poświęcenie świec. Proszę przynieść ze sobą świece. Natomiast Mszę świętą o godz. 17.30 rozpoczniemy liturgicznie w kościele drewnianym, następnie procesyjnie ze świecami przejdziemy do kościoła parafialnego na dalszą część liturgii. Po Mszy św. o godz. 17.30 w salce pod plebanią przyjęcie nowych kandydatów do Rycerzy Kolumba. Serdecznie zapraszamy.

11.          Zapraszamy do nabywania dobrej lektury – na czytelników czekają: Pielgrzym, Mały Pielgrzym, Gość Niedzielny oraz nasz tygodnik parafialny Tydzień u świętego Marcina. Zapraszamy również do kawiarenki na smaczne wypieki i dobrą kawę.