Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele inwestycyjno-gospodarcze. Za każdą złożoną ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

W dzisiejsza niedzielę ministranci będą rozprowadzać książki autorstwa ks. Andrzeja o bpie Janie Szladze, które są cegiełką na wsparcie ministranckiej pielgrzymki do Rzymu. Chcemy jak najbardziej wesprzeć naszych ministrantów, aby w ten sposób podziękować za całoroczną służbę. Koszt książki 20 zł.

 W czwartek, w godz. Od 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

 W przyszłą sobotę, 15 lutego, w godz. 8:00 – 10:00, w salce pod plebanią odbędzie się pomiar strojów dla dzieci pierwszokomunijnych.

W przyszłą niedzielę:

•             o godz. 9:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych;

•             o godz. 12:30 uroczysty chrzest święty dzieci. Następny termin  chrztu – 15 marca 2020r. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę po Mszy Świętej wieczornej w kościele o godz. 20:00 Msza święta z liturgią słowa w języku kaszubskim. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców i młodzieży klas VII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

W tym tygodniu:

w poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, w piątek – święto świętych Cyryla, Mnicha i Metodego , biskupa, patronów Europy. Przypomina nam ono o obowiązku modlitwy za narody Europy, aby pozostały wierne swym chrześcijańskim korzeniom. Również w piątek przypada wspomnienie św. Walentego, patrona osób chorych psychicznie i zakochanych. Starajmy się pamiętać o nich w modlitwie i otaczać życzliwością.

 Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Balu Karnawało-Charytatywnym w Sierakowicach. Podczas tego wydarzenia zebraliśmy ofiary na Hospicjum w Kartuzach

w kwocie 35.730 zł. Dziękujemy wszystkim sponsorom i ofiarodawcom.

W przyszłą niedzielę, 16 lutego, o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich organizatorów, sponsorów i ofiarodawców Balu Karnawałowo-Charytatywnego.

Organizujemy Pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła, w dniach 22-29 sierpnia 2020 roku. Koszt to 3 620 zł.  Zapisy jeszcze trwają. Chętnych można zgłaszać w zakrystii, biurze parafialnym lub smsem u ks. Andrzeja – 785 475 818.

 Zapraszamy ministrantów na zbiórkę w przyszły poniedziałek – 17 lutego w salce pod plebanią:

•             Kandydaci o godz. 18:00

•             Ministranci o godz. 18:30

•             Ceremoniarze i lektorzy o godz. 19:00

•             Kandydaci na lektorów o godz. 19:30.

 

Rodziców młodszych ministrantów w trakcie oczekiwania na synów serdecznie zapraszamy na kawę w plebanii.

  Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Zbigniew Treder, lat 63,

dawny parafianin z ul. Kartuskiej ostatnio zam. w Sopocie. Rodzina zmarłego dziękuje

za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy pogrzebowej. Dobry Jezu…

 Zapraszamy do nabywania dobrej lektury – na czytelników czekają: Pielgrzym, Mały Pielgrzym, Gość Niedzielny oraz nasz tygodnik parafialny Tydzień u świętego Marcina. Zapraszamy również do kawiarenki na smaczne wypieki i dobrą kawę.