Dziś – trzecia niedziela Wielkiego Postu. Liturgia słowa przypomina nam dekalog

oraz prawdę o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Pana Jezusa.

Prosimy o poważne potraktowanie wytycznych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej, a także wskazań idących za tym z Konferencji Episkopatu Polski. Osoby chore, starsze, mające słabszą odporność powinny pozostać w domach i łączyć się poprzez transmisję na kanale youtube.pl Mszy świętych i nabożeństw. W czasie zagrożenia epidemiologicznego transmisja z naszego kościoła parafialnego na www.parafiamarcina.pl będzie 24/7. W kościołach może przebywać tylko 50 osób, a więc wprowadzamy Msze święte i nabożeństwa jednocześnie w kościele parafialnym i zabytkowym. Biuro parafialne będzie nieczynne, dlatego prosimy wszelkie sprawy załatwiać telefonicznie. Natomiast wszelkie opłaty można dokonać poprzez płatność Banku Spółdzielczego na nr konta parafialnego. Prosimy o zachowanie i przestrzeganie zasad higieny. KEP wydała zalecenia, iż znak pokoju może być przekazany przez skinienie głową, można również przyjąć komunię świętą na rękę. Prosimy o zachowanie wszelkiego bezpieczeństwa.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, biorąc pod uwagę zarządzenie władz państwowych i samorządowych oraz komunikacie Konferencji Episkopatu Polski Msze święte odbędą się dzisiaj i za tydzień o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 10.00 (Łyśniewo), 11.00, 12.30, 16.00, 17.30 oraz 20.00 w kościele parafialnym i zabytkowym.

Przesunięte w terminie również zostają rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 2

w Sierakowicach oraz Dzień Skupienia dla rodziców i uczniów przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej.

W dzisiejszą niedzielę:

•             godz. 9:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych

•             o godz.12:30 uroczysty chrzest święty dzieci. Następny termin chrztu to pierwsze święto Wielkiej nocy oraz 19 kwietnia

•             o godz. 20:00 Msza św. z liturgią słowa w języku kaszubskim.

Dzisiejsza  kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

We wtorek wspominamy św. Patryka biskupa, a w środę św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek obchodzimy uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Zachęcamy do udziału we Mszy świętej i do zachowania świętego charakteru tego dnia także w swoich domach nie z obowiązku, lecz z potrzeby serca.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową:

- o godz. 16.00 dla dzieci; po nabożeństwie Msza święta o godz. 16:30;

- o godz. 17:30 dla dorosłych w łączności ze Mszą świętą o godz. 18.00;

- o godz. 19:30; potem Msza święta;

-  w Łyśniewie o godz. 16:00, potem Msza święta.

W niedziele rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym: w naszej świątyni w niedzielę o godz. 15.00, w Łyśniewie przed Mszą św.

o godz. 10:00.

W minionym tygodniu zakończyły się rekolekcje szkolne  dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w ich sprawne przeprowadzenie: dyrekcji, katechetom, nauczycielom, wychowawcom,

i rodzicom.

W każdy czwartek w Wielkim Poście zamiast adoracji w godzinach 17:00 – 18:00 będzie Godzina Święta z adoracją Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od godz. 23:00

do godz. 24:00 z możliwością spowiedzi.

 

Prośmy o łączenie się na modlitwie różańcowej każdego dnia o godz. 20:30 w swoich domach. Można także łączyć się na tej modlitwie poprzez transmisję.

Z naszej parafialnej rodziny odszedł do wieczności śp. Jan Joskowski l. 67,

zam. w Sierakowicach przy ul. ks. Nowickiego.  Rodzina zmarłego dziękuje za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej.

Zmarł śp. Waldemar Gniba, l. 50, zam. w Sierakowicach przy ul. Kartuskiej, pogrzeb

odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Różaniec o godz. 19.00 w kościele zabytkowym. Dobry Jezu…

Zapraszamy do nabywania dobrej lektury – na czytelników czekają: Pielgrzym, Mały Pielgrzym, Gość Niedzielny oraz nasz tygodnik parafialny Tydzień u świętego Marcina. Zapraszamy również do kawiarenki na smaczne wypieki i dobrą kawę.