W miesiącu wrześniu łączymy się z Papieżem Franciszkiem w modlitwie o szacunek dla zasobów planet, aby nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 -  poświęcenie przyborów szkolnych pierwszoklasistom.

We wtorek obchodzimy święto Narodzenia Najświetszej Maryi Panny – w naszej diecezji
to dzień modlitw w intencji Kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie;

W czwartek GODZINA ŚWIĘTA od 22:30 - 23.30. Rozpoczynamy Mszą św. w intencji Parafii
o godz. 22:00. O poprowadzenie prosimy Rycerzy Kolumba.

Jak wszyscy wiemy, nasz powiat znalazł się w żółtej strefie ograniczeń związanych
z pandemią. Niestety, zagrożenie dla zdrowia wciąż istnieje.

W związku z tym prosimy, aby w trosce o dobro nas wszystkich w dalszym ciągu:

️ w kościele przez cały czas zakrywać usta i nos – uczulamy: zasłona musi obejmować i usta
i nos; nie powinno się jej także dotykać,

️ utrzymywać możliwie największą odległość od innych wiernych,

️ znak pokoju przekazywać przez skinięcie głową, a nie podanie ręki,

️ Komunię Świętą przyjmować na rękę w strefie wyznaczonej (obok chrzcielnicy); tych, którzy chcą przyjąć Najświętszy Sakrament do ust prosimy o przyjęcie na środku i od strony ambony. Nie twórzmy ścisku przystępując do Komunii świętej.

Osoby z objawami infekcji (takimi jak kaszel, duszność, podwyższona temperatura ciała, osłabienie, katar, bóle kości i mięśni, pogorszenie węchu i smaku) powinny pozostać w domu; zachęcamy, by korzystały z transmisji Mszy Świętej o godz. 9.30, a także rozważyły kontakt
z lekarzem. Wyjaśniamy też, że w tak zwanej „żółtej strefie” nie obowiązują dodatkowe limity liczby osób przebywających w kościele.

W następną niedzielę – kolekta inwestycyjno – gospodarcza. Polecamy ją gorąco Waszej ofiarności.

W przyszłą niedzielę, w kościele zabytkowym o godz. 16:00 – koncert GOK

18 września o godz.20.00. zapraszamy na Msze św., która zainauguruje drugą edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W tym roku są dwie trasy, św. Jana Pawła II o długości 43 km oraz św. Barbary – 30 kilometrów. Zapisy i informacje dostępne są na stronie EDK (edk.org.pl)

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Dnia 27 września odbędzie się I Komunia święta w naszej parafii. Zapraszamy rodziców wraz
z dziećmi na spotkanie w niedzielę, 13 września po Mszy świętej o godz. 11.00.

Przyszła niedziela jest dniem fatimskim w naszej parafii. Zapraszamy parafian do udziału w tym nabożeństwie o charakterze błagalno-pokutno-dziękczynnym: o godz. 17:00 Różaniec Koła Przyjaciół Radia Maryja, po nim procesja Fatimska wokół kościoła, po niej Msza św. w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Zapraszamy  do naszej kawiarenki, aby nabyć świeży chleb oraz ciasta na wynos. Polecamy również nasz parafialny tygodnik Tydzień u św. Marcina oraz Pielgrzym.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Kazimierz Dera, l. 61,
zam. w Łyśniewie. Rodzina zmarłego dziękuje za wszelkie wyrazy współczucia, udział
w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej.
 Dobry Jezu…