Ogłoszenia parafialne na XXIII niedzielę zwykłą

Niedziela, 05 Wrzesień 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIII niedzielę zwykłą

XXIII INIEDZIELA ZWYKŁA

5 września 2021 r.

W tym miesiącu łączymy się z Papieżem Franciszkiem w modlitwie z młodymi w służbie ekologicznie zrównoważonego stylu życia, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie anagażują.

Dziś o godzinie 14.00 w kościele parafialnym Msza św. dożynkowa, po której sołectwa zapraswzają na piknik przy szkole w Puzdrowie.

W środę obchodzimy święto Narodzenia Najświetszej Maryi Panny. W naszej diecezji jest to dzień modlitw w intencji Kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy  po Mszy św. o godz. 18:00 i zakończymy
Mszą św. o godz.
20:00. O poprowadzenie prosimy Domowników Boga.

Poświęcenie przyborów szkolnych pierwszoklasistom odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.00.

Zapraszamy młodzież i dzieci szkoły podstawowej w Puzdrowie i Łyśniewie, od 08-10.09 na rekolekcje szkolne. W Puzdrowie będą one trwały od 8.00 do10.00, w Łyśniewie od 11.00 do 13.00. Rekolekcje zakończą się Mszą świętą w piątek, w Puzdrowie o godz. 10.00,  w Łyśniewie o 12.00. Rekolekcje poprowadzi o. Przemysław Ilski redemptorysta z Wrocławia.

11 dnia każdego miesiąca, 15 minut przede Mszą świętą wieczorną o godz. 18.00, będziemy modlić się  we wszystkich intencjach naszej parafii, naszych rodzin i nas samych  za wstawiennictwem św. Marcina, patrona naszej parafii. Niech ten wielki święty wyprosi nam wiele łask Bożych. W każdy wtorek w łączności z Mszą św., będziemy w modlitwach prosić o szczególne wstawiennictwo naszego patrona św. Marcina.

Młodzież, która ma przystąpić w tym roku do sakramnetu bierzmowania, zapraszamy serdecznie w piątek do kościoła parafialnego o godz. 16.00 na spotkanie formacyjno – modlitewne.

Trwamy w nowennie przed uroczystościami beatyfikacyjnymi sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Modlić bedziemy się codziennie przed Mszą św. o 17.45, a w niedziele o 7.45

Wspólnota Katolickiego Stowarzyszenia młodzieży zaprasza w sobotę 11.09.2021 r. do kościoła parafialnego na czuwanie przed beatyfikacją Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Wspólną modlitwę rozpoczniemy apelem o godzinie 21.00 , adoracją prowadzoną przez młodzież, modlitwą różańcową, a zakończymy Mszą świętą dziękczynną o godz. 22.00. Niech ten ofiarowany czas będzie naszym podziękowanie za życie i powołanie oraz dar beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

W tym tygodniu będzie jeszcze prowadzona zbiórka przyborów szkolnych dla ubogich rodzin organizowana przez parafialny zespół Caritas. Chętne osoby, które zechcą wesprzeć te rodziny mogą przynosić przybory do zakrystii.

W następną niedzielę – kolekta inwestycyjno – gospodarcza. Ofiary z kolekty przeznaczone zostaną na nowy witraż do naszego kościoła. Polecamy ją ofiarności parafian i gości.

Od września do czerwca Msza święta w niedziele o godz. 16:00 będzie w kościele parafialnym.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium w godzinach od 7:30 do 17:30,
od poniedziałku do piątku.

Serdecznie prosimy o przedłużanie miejsca na cmentarzu po 20 latach od śmierci danej osoby.

Przypominamy  wiernym znajdującym się w kościele o obowiązku zasłaniania maseczkami ust i nosa.  Bardzo prosimy również o zachowanie odległości
przy przystępowaniu do Komunii Świętej.

Po lewej stronie przy chrzcielnicy, została wyznaczona strefa do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Msza św. o godz.9:30. jest transmitowana.

W całej Polsce trwa spis ludności. Jest on obowiązkowy.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Gertruda Jaskulska, l. 82,
zam. w  Migach, oraz śp. Irena Gojtowska, zam. w Sierakowicach przy ul. Derdowskiego 10, oraz śp. Irena Ropela, l. 68, pochodząca z Sierakowic, zamieszkała w Kartuzach, pochowana na cmentarzu św. Jana w Sierakowicach oraz z Parafii św. Jana śp. Anna Knut, l. 81, zam. przy ul. Podgórnej. Rodziny zmarłych dziękują za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Dobry Jezu…