Ogłoszenia parafialne na XXIV niedzielę zwykłą

Niedziela, 12 Wrzesień 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIV niedzielę zwykłą

XXIV INIEDZIELA ZWYKŁA

12 września 2021 r.

Dzisiejsza niedziela jest dniem beatyfikacji sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego oraz s. Elżbiety Róży Czackiej, podziękujmy Dobremu Bogu za dar życia tych dwóch wielkich orędowników.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele inwestycyjno – gospodarcze, w tym na nowy witraż św. Marcina. Za każdą złożoną ofiarę, składamy serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę do puszek umieszczonych w kościele, można składać ofiary na pomoc dla Afganistanu i Ziemi Świętej.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 18:00 i zakończymy
Mszą św. o godz.
20:00. O poprowadzenie prosimy Rycerstwo Niepokalanej.

W poniedziałek – 13 lipca – dzień fatimski. Po Mszy św. o godz. 18:00 różaniec z procesją fatimską. W Łyśniewie różaniec o godz. 19:30, a następnie Msza św z procesją z figurą Matki Bożej.

W piątek, o godz. 20:00 Msza św. z nauką stanową dla kobiet, którą poprowadzi ks. Krzysztof Piątkiewicz dyrektor Wydziału Duszpasterskiego naszej diecezji.

W następną niedzielę:

• o godz. 9:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych;
  • o godz. 12:30 uroczysty chrzest święty dzieci. Następny termin chrztu
    17 października 2021r. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę po Mszy Świętej wieczornej w kościele.
  • o godz. 14:00 Msza św. w języku kaszubskim (w kościele parafialnym)

Zapraszamy serdecznie na spotkanie wspólnot działających w naszej parafii:

Poniedziałek po Mszy św. wieczornej – Najświętszego Oblicza Pana Jezusa

Wtorek godz. 19.00 – Domownicy Boga

Środa po Mszy św. wieczornej – Rycerstwo Niepokalanej

Czwartek godz 19.00 – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM)

18 września o godz 9.30 – 10.30 – zapraszamy na spotkanie Kółka Misyjnego w salce pod plebanią

Od września do czerwca Msza święta w niedziele o godz. 16:00 będzie w kościele parafialnym.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium w godzinach od 7:30 do 17:30,
od poniedziałku do piątku.

Serdecznie prosimy o przedłużanie miejsca na cmentarzu po 20 latach od śmierci danej osoby.

Przypominamy wiernym znajdującym się w kościele o obowiązku zasłaniania maseczkami ust i nosa. Bardzo prosimy również o zachowanie odległości
przy przystępowaniu do Komunii Świętej.

Po lewej stronie przy chrzcielnicy, została wyznaczona strefa do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Msza św. o godz.9:30. jest transmitowana.

W całej Polsce trwa spis ludności. Jest on obowiązkowy.

Od czwartku do soboty w naszej parafii będą odbywały się rekolekcje dla młodzieży ze św. Stanisławem Kostką. W czwartek i piątek zapraszamy uczniów klas ósmych na godz. 16:00, a w sobotę na godz. 12:00 osoby, które w tym roku przystępują do sakramentu bierzmowania

W sobotę 18 września od godziny 9.00 do 14.00 zostanie przeprowadzona akcja poboru krwi, cel pomóż zebrać 120 litrów krwi z okazji 120-tych urodzin błogosławionego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Każdy krwiodawca oddający krew w tym dniu, otrzyma niespodziankę.

Duszpasterstwo osób niesłyszących zaprasza na Mszę Świętą w języku migowym, która odbędzie się w przyszłą niedzilę (19.09.) o godz. 15:00 w kaplicy sióstr Miłosierdzia w Kartuzach.

W minionym tygodniu z parafii św. Jana pożegnaliśmy śp. Wandę Lejk. Rodzina zmarłej dziękuje za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Dobry Jezu…