Ogłoszenia parafialne na XXVII niedzielę zwykłą

Niedziela, 03 Październik 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVII niedzielę zwykłą

W miesiącu październiku łączymy się w modlitwie z Papieżem Franciszkiem za uczniów i misjonarzy, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelizacji.

W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, po Mszy świętej spotkanie dla rodziców.

W tym tygodniu przypada I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Godzinę Świętą rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 18:00
i zakończymy Mszą św. o godz. 20:00. O poprowadzenie prosimy Domowników Boga. W czasie Godziny Świętej możliwość sakramentu pokuty.

Od soboty trwa peregrynacja relikwii błogosławionego ks. Michaela McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumba – zapraszamy codziennie od poniedziałku
do środy na różaniec w intencji naszych rodzin o godz. 17:30 i Mszę św.

W przyszłą niedzielę, Kręgi Rodzin (Kościół Domowy) zaprasza małżeństwa
i rodziny na Mszę świętą o godz. 14:00 do kościoła parafialnego, na wspólną modlitwę w rodzinie i za rodziny.

W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjno – gospodarcza. Polecamy ją ofiarności wiernych i gości.

W następną niedzielę o godz. 16:00 Msza św. z okazji Dnia Nauczyciela – zapraszamy serdecznie nauczycieli, dyrekcję i pracowników szkól naszej parafii.

W przyszlą niedzielę obchodzimy XXI Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem Nie lękajcie się”. W tym dniu tradycyjnie odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczona między innymi
na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Aktualnie ten program stypendialny obejmuje 2000 uczniów i studentów, a wśród nich są też nasi parafianie.

W naszym kościele zapraszamy z tej okazji na Mszę św. w sobotę o godz. 18:00,
z oprawą muzyczną w wykonaniu naszej scholi parafialnej.

Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30, a dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i dorosłych o godz. 17:30.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium w godzinach od 7:30 do 17:30, od poniedziałku do piątku.

Zapraszamy na pielgrzymkę Rycerzy Kolumba wraz z rodzinami na Jasną Górę w dniach 8 – 9 października. Wyjazd w piątek, po Mszy św. o godz. 8:00 spod salki katechetycznej. Koszt 250 zł, zapisy w zakrystii.

Nasza parafia organizuje wyjazd na Kongres Róż Różańcowych do Pelplina 9 października. Wyjazd spod salki katechetycznej o godz. 7:00.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierakowicach dokonuje naboru
do uczestnictwa w projekcie socjalnym "Edukacja i opieka w chorobie Alzhaimera
i innych formach demencji" - o zakwalifikowaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń; a w dniach 7 - 8 października odbędzie się szkolenie dla osób i rodzin opiekujących się osobami z takimi schorzeniami.

Serdecznie prosimy o przedłużanie miejsca na cmentarzu po 20 latach od śmierci danej osoby.

Przypominamy wiernym znajdującym się w kościele o obowiązku zasłaniania maseczkami ust i nosa. Bardzo prosimy również o zachowanie odległości przy przystępowaniu do Komunii Świętej.

Po lewej stronie przy chrzcielnicy, została wyznaczona strefa do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Msza św. o godz. 9:30 jest transmitowana.

Z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności: śp. Jerzy Labuda l. 67  z Puzdrowa oraz śp. Władysława Bulczak, l. 88 zam. przy ul. Derdowskiego. Rodziny zmarych dziękują za wszelkie wyrazy współczucia, modlitwę różańcową i udział w Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu.
Dobry Jezu…

Polecamy nasz parafialny tygodnik Tydzień u św. Marcina i zapraszamy do kawiarenki na świeże ciasto i chleb.