Ogłoszenia parafialne na XXVIII niedzielę zwykłą

Niedziela, 10 Październik 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVIII niedzielę zwykłą

W dzisiejszą niedzielę kolekta inwestycyjno – gospodarcza. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom..

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXI Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem Nie lękajcie się”. W tym dniu tradycyjnie przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczona między innymi na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.

W dzisiejszą niedzielę, Kręgi Rodzin (Kościół Domowy) zaprasza małżeństwa
i rodziny na Mszę świętą o godz. 14:00  do kościoła parafialnego, na wspólną modlitwę w rodzinie i za rodziny.

W dzisiejszą niedzielę o godz. 16:00 Msza św. z okazji Dnia Nauczyciela – zapraszamy serdecznie nauczycieli, dyrekcję i pracowników szkól naszej parafii.

Młodzież, która w tym roku przystąpi do sakramentu Bierzmowania, zapraszamy
na nowennę do Ducha Świętego codziennie po Mszy św. wieczornej
od poniedziałku, 11 października, do dnia bierzmowania.

W związku z powyższym, przez najbliższy tydzień spotkania wspólnot parafialnych będą odbywały się w kościele zabytkowym.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy  po Mszy św. o godz. 18:00
i zakończymy Mszą św. o godz. 20:00. O poprowadzenie prosimy Bractwo Świętego Oblicza.

W piątek, o godz. 19:00 Msza św. z nauką stanową dla kobiet w kościele zabytkowym – dzień Dziecka Utraconego.

W następną  niedzielę:

• o godz. 9:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych;
  • o godz. 12:30 uroczysty chrzest święty dzieci. Następny termin  chrztu
    21 listopada 2021r. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę
    po Mszy Świętej wieczornej w kościele.
  • o godz. 14:00 Msza św. z oprawą w języku kaszubskim (w kościele parafialnym) – kazanie wygłosi ks. kan. Zenon Pipka – proboszcz z Gdyni.

W następną niedzielę, 17 października, w parafiach dekanatu sierakowickiego prowadzona będzie zbiórka na budowę Hospicjum w Kartuzach w ramach corocznej akcji DWA ŚWIATY. Wolontariusze zbierać będą datki, które wspomogą pacjentów hospocyjnych z naszego regoinu. Po każdej Mszy św. będzie można spotkać się z nimi przy wejściu do kościoła. Zachęcamy do otwarcia swojego serca i udzielenia wsparcia.

Różaniec dla dzieci  od poniedziałku do piątku o godz. 16:30,
a dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i dorosłych o godz. 17:30.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium w godzinach od 7:30 do 17:30,
od poniedziałku do piątku.

Serdecznie prosimy o przedłużanie miejsca na cmentarzu po 20 latach od śmierci danej osoby.

Przypominamy  wiernym znajdującym się w kościele o obowiązku zasłaniania maseczkami ust i nosa.  Bardzo prosimy również o zachowanie odległości
przy przystępowaniu do Komunii Świętej.

Po lewej stronie przy chrzcielnicy, została wyznaczona strefa do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Msza św. o godz. 9:30 jest transmitowana.

Odeszła do wieczności śp. Zofia Szuta, l. 69, zam. w Jelnie k/Leżajska. Pogrzeb
w sobotę, 16 października o godz. 12:00. Różaniec w dniu pogrzebu w kościele parafialnym o godz. 11:15. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu
a nasz Panie…