Ogłoszenia parafialne na XXXII niedzielę zwykłą

Niedziela, 07 Listopad 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXII niedzielę zwykłą

Dziś  - trzydziesta druga niedziela w ciągu roku i zakończenie  Tygodnia Modlitw
za Zmarłych, jednak w naszej parafii jeszcze w tym tygodniu będziemy się modlić za zmarłych na Mszach Świętych Zbiorowych w poniedziałek, wtorek, środę,
piątek i sobotę o godz. 16:00, a w czwartek - 11 listopada o godz. 6:30.

Dzisiaj oraz w każdą I niedzielę miesiąca zapraszamy młodzież klas ósmych, przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania na Mszę świętą o godz. 12:30.

W czwartek przypada nasz odpust parafialny św. Marcina – Msze św. według porządku niedzielnego. Suma odpustowa o godz. 11:00, pod przewodnictwem
ks. kan. Ryszarda Różyckiego z parafii św. Kazimierza w Kartuzach..
Świętowanie naszego Odpustu rozpoczniemy już w środę w zabytkowym kościele nabożeństwem o godz. 17:00 ku czci św. Marcina. Po nabożeństwie nastąpi procesja ze świecami do kościoła parafialnego, gdzie na czas odpustu zostanie ustawiona figurka św. Marcina.

Również w czwartek, 11 listopada, w naszej Ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Jak zapewne pamiętamy, zostało ono ustanowione
dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez narod polski niepodległego bytu państwa w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Przywrocono je w 1989 roku po przemianach ustrojowych naszej ojczyzny.
Jest to niewątpliwie ważna data, dlatego pamiętajmy, aby w tym dniu jako osoby wierzące, uczestniczyć również we Mszy św., by modlić się o rozwój i pomyślność naszego kraju.

W czwartek, podczas odpustu parafialnego, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Paczewa , zapraszają, jak co roku, na festyn św. Marcina, na którym będzie można zakupić domowe wypieki oraz do kawiarenki na pyszną kawę i herbatę oraz skosztować proponowanych wypieków.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Sierakowic również zapraszają do nabywania swoich wypieków pod namiotem ustawionym na parkingu koło kościoła.

Dochody ze sprzedaży produktów zebrane przez Koła Gospodyń zostaną przeznaczone na witraż.

W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjno – gospodarcza. Polecamy ją ofiarności wiernych i gości.

W przyszłą niedzielę, 14 listopada, po Mszy św. o godz. 14:00, zapraszamy 3-osobowe delegacje z każdej grupy modlitewno-formacyjnej naszej parafii oraz inne chętne osoby na spotkanie w salce pod plebanią, na podsumowanie synodu na szczeblu parafialnym z głosem parafii, co Duch Święty mówi do Kościoła.
Zapraszamy na Mszę św. o godz. 14:00.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się
do uświetnienia i organizacji Balu Wszystkich Świętych. Bóg Zapłać!!!

Trwa "Spacer Miłosierdzia" wokół naszego kościoła. Więcej informacji u księdza Mikołaja oraz na parafialnym Facebooku.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium w godzinach od 7:30 do 17:30,
od poniedziałku do piątku.

Serdecznie prosimy o przedłużanie miejsca na cmentarzu po 20 latach od śmierci danej osoby.

W biurze parafialnym przyjmujemy Wypominki roczne!!!

Przypominamy  wiernym znajdującym się w kościele o obowiązku zasłaniania maseczkami ust i nosa.  Bardzo prosimy również o zachowanie odległości przy przystępowaniu do Komunii Świętej.Po lewej stronie przy chrzcielnicy, została wyznaczona strefa do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Msza św. o godz. 9:30 jest transmitowana.

do kawiarenki na świeże ciasto i chleb. Organizatorzy pikniku OTOCARSY przy SP nr 1
składają serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na HOSPICJUM W Kartuzach.

W sobotę 13 listopada o godz.10.00 w kościele parafialnym Msza św. w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin z okazji DNIA FORMACJI dla Rycerzy i ich rodzin.Temat konferencji EUCHARYSTIA.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jerzy Steinke,
l. 82
z ul. Słupskiej, śp. Andrzej Szreder, l. 52 z ul. Legionów oraz śp. Szymon Tworke, l. 37 z os. Wichrowe Wzgórze (którego pogrzeb odbył się w Lęborku). Rodziny zmarłych dziękują  za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Odeszła do wieczności śp.Elżbieta Wesołowska,l.80,z ul.Mickiewicza.   Pogrzeb                    we wtorek 9 listopada 2021r. o godz.11.00.Różaniec o 18.30 w kościele zabytkowym. W dniu pogrzebu o godz. 10.00 w kaplicy przedpogrzebowej. Dobry Jezu….