Ogłoszenia parafialne na XXXIV niedzielę zwykłą

Sobota, 20 Listopad 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXIV niedzielę zwykłą

Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Za każdym razem,
gdy odmawiamy modlitwę “Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie|: “Przyjdź Królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to Królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.

Dzisiejsza niedziela jest też ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzieńpierwsza niedziela Adwentu i nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: “Posłani w pokoju Chrystusa”

W dzisiejszą  niedzielę:

• godz. 9:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych;
  • godz. 12:30 uroczysty chrzest święty dzieci. Następny termin  uroczystego chrztu – 19 grudnia 2021r. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę
    po Mszy Świętej wieczornej w kościele.
  • o godz. 14:00 Msza św. z oprawą w języku kaszubskim.

W dzisiejszą niedzielę gościmy Siostrę Nullę –ze Wspólnoty Uczennic Krzyża,
która podzieli się świadectwem uzdrowienia za wstawiennictwem Błogosławionego ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Do nabycia będzie książka, o tym cudzie w cenie 20 zł.

W dzisiejszą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11:00 – przyjęcie kandydatów do grona ministrantów.

Od poniedziałku, Pan Organista będzie roznosił opłatki, które zostały poświęcone w naszym kościele.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy  po Mszy św. o godz. 18:00
i zakończymy Mszą św. o godz. 20:00. O poprowadzenie prosimy Róże Różańcowe.

W piątek, o godz. 19:00, w kościele parafialnym Msza św. z nauką stanową
dla mężczyzn, którą poprowadzi ks. Piotr Lipkowski z Pelplina.

W następną niedzielę o godz. 15:00, Msza św. w intencji Straży Honorowej NSPJ z udziałem delegacji Ośrodków Straży Honorowj NSPJ z naszej diecezji.
Mszy św. przewodniczyć będzie wicedziekan z Linii ks. Wojciech Senger.

W następną niedzielę, Msza św. o godz. 16:00 odbędzie się w kościele zabytkowym.

Od przyszłej niedzieli nasz parafialny Caritas będzie rozprowadzał świece wigilijne. Będzie można je też nabyć w parafialnej kawiarence.

Od 21 listopada do 1 grudnia zapraszamy na rekolekcje adwentowe z obecnością relikwii św. Małgorzaty Marii Alacogue (1647-1690) Promotorki Kultu Serca Pana Jezusa, które poprowadzi ks. Krzysztof Ziemończyk, Dyrektor Krajowy Honorowej Straży NSPJ.

Od 29 listopada do 1 grudnia zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1
w Sierakowicach na szkolne rekolekcje, które poprowadzi o. Benedykt Stolarski, OFM z Wejherowa.

Serdecznie zapraszamy młodzież klas ósmych na rekolekcje kerygmatyczne “GPS” od 26-27.11.2021r. Rekolekcje są obowiązkowym etapem
w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania. Prowadzone będą w dwóch grupach, w tym samym czasie:

I grupa: Ucznowie Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 spotkają się w Szkole Podstawowej nr.1 w Sierakowicach. Prowadzący ks. Tomasz Mizyk, wikariusz parafii św. Wojciecha w Kartuzach.

II grupa: uczniowie z Łebunii, z Puzdrowa i Łyśniewa spotkają się w Sali Weselnej “ Bieszczadna” ul. Wiejska 11 w Sierakowicach. Prowadzący
ks. kan. Tadeusz Knut, proboszcz naszej parafii.

Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 17.30, w sobotę zaś o godz. 9.00. Zakończą się wspólnotą Eucharystią o godz. 15.00. Uczniowie proszeni są
o zabranie indeksów w ostatni dzień rekolekcji. Więcej informacji u ks. Mikołaja

Trwa "Spacer Miłosierdzia" wokół naszego kościoła. Więcej informacji u księdza Mikołaja oraz na parafialnym Facebooku.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium w godzinach od 7:30 do 17:30,
od poniedziałku do piątku.

Serdecznie prosimy o przedłużanie miejsca na cmentarzu po 20 latach od śmierci danej osoby.

W biurze parafialnym przyjmujemy Wypominki roczne!!!

Przypominamy  wiernym znajdującym się w kościele o obowiązku zasłaniania maseczkami ust i nosa.  Bardzo prosimy również o zachowanie odległości przy przystępowaniu do Komunii Świętej.Po lewej stronie przy chrzcielnicy, została wyznaczona strefa do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Msza św. o godz. 9:30 jest transmitowana.

W przyszłą niedzielę 28 listopada zbiórka do puszek znajdujących się w kościele przy wyjściu głównym i bocznych dla pogorzelców p.Dułak z ul.ks.Bernarda Łosińskiego. Bóg zapłać za złozone ofiary

O jutra 22 do 30 listopada 2021 r. rozpoczynamy w ORATORIUM- JERYCHO RÓŻAŃCOWE-Adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie według grafiku, który został umieszczony w gablocie. Prosimy koordynatorów grup działających w naszej parafii o przygotowanie listy osób, które będą czuwały w danej godzinie. Jerycho różańcowe polega na tym, aby w każdej godzinie czuwania odmówić jedną część różańca. Dołączona została także modlitwa za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli oraz litania do św. Andrzeja Boboli. Codziennie od 22-27 listopada o godz.7.00 a 28 i 29 listopada o godz.6.30, natomiast na zakończenie 9-cio dniowej Nowenny 30 listopada o godz.18.00 bedzie odprawiana Msza św. o pokój na świecie i o obronę granic naszej Ojczyzny, o światło Ducha św. i Boże prowadzenie dla rządzących państwami i dla rządzących Polską. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

do kawiarenki na świeże ciasto i chleb
serwowane dzisiaj przez KGW Sierakowice