Ogłoszenia parafialne na I niedzielę Adwentu

Niedziela, 28 Listopad 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na I niedzielę Adwentu

W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy  nowy rok liturgiczny, któremu przyświecać będzie hasło: “Posłani w pokoju Chrystusa”. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy
w dni powszednie Adwentu o godz. 6:30.Roraty w Łyśniewie w środę o 16.00

W dzisiejszą niedzielę - zbiórka do puszek znajdujących się w kościele przy wyjściu głównym i bocznych dla pogorzelców p. Dułak z ul. ks.Beranarda Łosińskiego.
Bóg zapłać za złozone ofiary.

W dzisiejszą niedzielę o godz. 15:00, Msza św. w intencji Straży Honorowej NSPJ
z udziałem delegacji Ośrodków Straży Honorowej NSPJ z naszej diecezji.

Mszy św. przewodniczyć będzie wicedziekan z Linii ks. Wojciech Senger.

W dzisiejszą niedzielę, Msza św. o godz. 16:00 odbędzie się w kościele zabytkowym.

Od dzisiaj nasz parafialny Caritas będzie rozprowadzał świece wigilijne. Będzie można je też nabyć w parafialnej kawiarence.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
    W tym tygodniu Godzina święta od 23.00-24.00. Rozpoczęcie Mszą świętą o 22.00.
    W czasie Godziny świętej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
    i pojednania
  • I piątek - ks. Proboszcz i ks. Sławek odwiedzą z posługą sakramentalną  swoich chorych po Mszy świętej o  godzinie 8.00, a ks. Patryk i ks. Mikołaj swoich chorych odwiedzą
    w  sobotę również po Mszy św. o godz. 8:00.
    Od godz.15:30 zapraszamy
    do skorzystania z sakramentu spowiedzi, a o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci.
    Po Mszy św. o godz. 18:00 akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 20:00, na którą zapraszamy młodzież
    i dłużej pracujących
  • I sobota – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej
    o godz. 17:30, a o godz. 20:00  Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu sercu                                            Najświętszej Maryi Panny.

W środę przypada rocznica poświęcenia naszego kościoła. Mszę św. o godz. 18:00 odprawi ks. Bp Diecezjalny Ryszard Kasyna. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 22:00 i zakończymy
o godz. 24:00.
O poprowadzenie prosimy Bractwo Świętego Oblicza.

W sobotę, 4 grudnia, obchodzimy liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, która jest również patronką dobrej śmierci. W  naszej parafii obchodzony jest Odpust Bracki
św. Barbary – uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 17:30 odprawi ks. Mikołaj Jędrzejewski, wikariusz naszej parafii. W tym dniu Msze święte odprawimy
w porządku niedzielnym.

W dniu odpustu, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Paczewa zapraszają na świeże wypieki do kawiarenki parafialnej.

W przyszłą niedzielę Rycerze Kolumba będą prowadzili zbiórkę do puszek na paczki świateczne dla ubogich rodzin z naszej parafii. W ubiegłym roku, dzięki ofiarności parafian udało się pomóc 47 rodzinom. W zakrystii można zgłaszać potrzebujące rodziny.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się poświęcenie medalików dzieciom, które przystąpią do I Komunii  św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież klas ósmych, przygotowującą się
do sakramentu Bierzmowania na Mszę świętą o godz. 12:30.

Pan Organista roznosi opłatki, które zostały poświęcone w naszym kościele.

Trwają rekolekcje adwentowe (do 1 grudnia) z obecnością relikwii św. Małgorzaty Marii Alacogque (1647-1690) Promotorki Kultu Serca Pana Jezusa, które prowadzi
ks. Krzysztof Zimończyk,
Dyrektor Krajowy Honorowej Straży NSPJ – serdecznie zapraszamy. W poniedziałek, o godz. 10:00 Msza św. w intencji chorych i starszych
z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

Trwają szkolne rekolekcje (do 1 grudnia) dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sierakowicach, które poprowadzi o. Benedykt Stolarski, OFM z Wejherowa.

Trwa "Spacer Miłosierdzia" wokół naszego kościoła. Więcej informacji u księdza Mikołaja oraz na parafialnym Facebooku.

W biurze parafialnym przyjmujemy Wypominki roczne!!!

Przypominamy  wiernym znajdującym się w kościele o obowiązku zasłaniania maseczkami ust i nosa.  Bardzo prosimy również o zachowanie odległości przy przystępowaniu do Komunii Świętej.Po lewej stronie przy chrzcielnicy, została wyznaczona strefa do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Msza św. o godz. 9:30 jest transmitowana.

W ORATORIUM (do 30 listopada) trwa - JERYCHO RÓŻAŃCOWE - Adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie według grafiku, który został umieszczony
w gablocie. Prosimy koordynatorów grup działających w naszej parafii
o przygotowanie listy osób, które będą czuwały w danej godzinie. Jerycho różańcowe polega na tym, aby w każdej godzinie czuwania odmówić jedną część różańca. Dołączona została także modlitwa za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli oraz litania do św. Andrzeja Boboli. Codziennie od 22-29 listopada o godz. 7.00 a 28 i 29 listopada o godz.6.30, natomiast na zakończenie 9-cio dniowej Nowenny
30 listopada o godz.18.00
bedzie odprawiana Msza św. o pokój na świecie i o obronę granic naszej Ojczyzny, o światło Ducha św. i Boże prowadzenie dla rządzących państwami i dla rządzących Polską. Serdecznie zapraszamy.

Z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności śp. Bożena Bielicka, l. 67,
zam. przy ul. Kartuskiej, a z parafii św. Jana śp. Józef Miotk, l.  96   zam. w Patokach.  Rodziny zmarłych dziękują
 za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.
Dobry Jezu….