Ogłoszenia parafialne na II niedzielę zwykłą

Sobota, 15 Styczeń 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na II niedzielę zwykłą

W dzisiejszą Niedzielę:

• o godz. 9.30 Msza św. zbiorowa za zmarłych;
  • o godz. 12.30 uroczysty chrzest dzieci, nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej, następny termin uroczystego Chrztu - 20 lutego;
  • o godz. 14.00 Msza św. z oprawą w języku kaszubskim.

Kolekta w dzisiejszą Niedzielę przeznaczona jest na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. W imieniu całej Społeczności Seminaryjnej składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom.

W poniedziałek,  zapraszamy na Spacer Miłosierdzia wokół kościoła parafialnego.

W dniach 18 – 25 stycznia obchodzimy Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan.

W piątek i w sobotę będziemy obchodzić Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

W sobotę, 22 stycznia, w godz. 9:00 – 13:00 zapraszamy do udziału w akcji krwiodawstwa “ODDAJ KREW DLA SENIORA” z okazji Dnia Babci
i Dziadka. Na parkingu przy kościele obok salki katechetycznej będą dwa KRWIOBUSY.

Na stronie internetowej www.parafiamarcina.pl i w gablocie jest dostępny plan odwiedzin duszpasterskich. W tym tygodniu  Msze święte w  poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek tylko rano ze wzgledu na kolędę, w środę o 19.00. Przed Mszą wieczorną  Nowenna  do MBNP. Biuro Parafialne w czasie kolęd czynne tylko rano po Mszy św. o 8.00, natomiast w środę biuro czynne również po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie kolęd od poniedziałku do piątku 7.30 do 19.00 W poniedziałek do oratorium zapraszamy Bractwo Świętego Oblicza na spotkanie przed Najświętszym Sakramentem od godz. 18.00 do 19.00 natomiast
w środę Rycerstwo Niepokalanej również od godz. 18.00 do 19.00. W czwartek Godzina Święta w ciszy od 18:00 do 19.00, także w oratorium. W środę na Mszę św. o godz 19.00 zapraszamy wszystkie grupy formacyjne działające w naszej parafii.

W związku z pandemią kapłani idą wyznaczoną trasą tylko z ministrantami.
Do domu wchodzi tylko sam kapłan w maseczce – domowników prosimy również
o założenie maseczki. Kapłani będą wchodzić tylko na wyraźne zaproszenie domowników.

Przypominamy wiernym znajdującym się w kościele o obowiązku zasłaniania maseczkami ust i nosa i zachowaniu odpowiedniej odległości.  Po lewej stronie przy chrzcielnicy, została wyznaczona strefa do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Msza św. o godz. 9:30 jest transmitowana.

do kawiarenk na świeże ciasto i chleb.

Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności, śp. Leon Łangowski l. 81,
zam. przy ul. Mirachowskiej, śp. Irena Koszałka, l. 61, zam. przy ul. Kartuskiej,
śp. Genowefa Łuszczak, 72, zam. w Gdańsku
. Rodziny zmarłych dziękują
za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Zmarła również śp. Irena Pacholska, l. 71 zam. przy ul. Słupskiej, której pogrzeb odbędzie się 20 stycznia o godz. 13:00. Z Parafii św. Jana w Sierakowicach zmarł śp.Franciszek Myszk, lat 91 z ul.Podgórnej. Pogrzeb w sobotę 22 stycznia o godz.11.00 w Parafii św.Jana.Różaniec od środę do piatku w kościele św.Jana o godz.20.00.Odeszła z Parafii św.Jana również śp.Stefania Miłosz,lat 92. Pogrzeb we wtorek 18 stycznia o godz.13.00 w Parafii św.Jana, pochówek u nas na cmentarzu parafialnym. Różaniec dzisiaj w niedzielę, poniedziałek o 19.00 w kościele w Mojuszu, w dniu pogrzebu przed Mszą pogrzebową w kościele św.Jana.

Odszedł śp.Bernard Klasa,lat 86, z Sierakowskiej Huty. Pogrzeb w poniedziałek 17 stycznia o godz.10.00 w Parafii św.Jana w Sierakowicach. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu