Ogłoszenia parafialne na XVII niedzielę zwykłą

Niedziela, 24 Lipiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XVII niedzielę zwykłą

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień dziadków i osób starszych. Polecajmy ich w modlitwie i darzmy szacunkiem.

Dzisiejsza niedziela jest też dniem modlitw za samorządowców
przez wstawiennictwo ich patronki św. Kingi, oraz za kierowców za wstawiennictwem św. Krzysztofa. Błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów po każdej Mszy św. Ofiary składane podczas święcenia pojazdów będą przeznaczone na misje.

Dziękujemy Rycerzom Kolumba, Kołom Gospodyń Wiejskich z Łyśniewa, Paczewa i Sierakowic oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania rekolekcji z ojcem Jamesem Manjacalem.

Podziękowanie Rycerzom Kolumba z Sierakowic , KGW Paczewo, Sierakowice i Łyśniewo za złożone ofiary z rekolekcji z O.Jamesem ze sprzedaży produktów w kwocie 12070 zł , Ubojni Gosz i Mielewczyk za przekazane produkty na rzecz rekolekcji oraz wszystkim za wkład pracy i obecność na rekolekcjach.Niech Pan Wszystkim błogosławi.Z darem modlitwy ks.proboszcz Tadeusz Knut

Słowa podziękowania kierujemy do osób, które zaangażowały się w czasie pielgrzymki do Sianowa, wszelkim ofiarodawcą na jej rzecz oraz osobą, która współprowadziły piątkowy apel w ramach oktawy odpustu.

GOK w Sierakowicach zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w poniedziałek o 16:00 przy SP w Łyśniewie.

Ks. Patryk odwiedzi swoich chorych (w ramach sierpniowej wizyty) już w czwartek po Mszy św. o godzinie 8:00.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 18:00
i zakończymy Mszą św. o godz. 20:00. O poprowadzenie prosimy Róże Różańcowe.

Również w czwartek ok. 16:45 zawitają do naszej Parafii pielgrzymi z Lęborka, udający się na Jasną Górę. Zachęcamy do okazania im gościnności, a o 20:00 zapraszamy do kościoła zabytkowego na Apel Pielgrzymkowy.

29 lipca, po Mszy św. o godz. 7:00 pątnicy wyruszą w dalszą drogę – zapraszamy by do nich dołączyć i wyruszyć na pielgrzymi szlak. Zapisy poprzez formularz internetowy. Więcej informacji u ks. Patryka lub parafialnym Facebooku.

W tym tygodni patronują nam: św. Jakub Apostoł (poniedziałek), św. Joachim i Anna (wtorek), św. Marta, Maria i Łazarz (piątek), św. Ignacy Loyola (niedziela - odpust w Siemirowicach)

Do końca sierpnia, Msza święta o godz. 16:00 – będzie odprawiana w kościele zabytkowym.

W wakacje nie będzie Spaceru Miłosierdzia.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium w godzinach od 7:30 do 17:30,
od poniedziałku do piątku.

Straż Honorowa NSPJ w dniach 2-4 sierpnia wyruszy na pielgrzymkę autokarową do Krakowa.

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Nożynie organizuje 12 dniową pielgrzymkę do Meksyku w dniach 16-27 stycznia 2023 roku.

Wylot jest z Gdańska. Szczegółowy program znajduję się na stronie internetowej www.parafianozyno.pl

Zapisy pod numerem telefonu 59/821 25 01 u ks. Michała Lal, proboszcza z Nożyna.

W najblizsza sobote tj.30 lipca 2022r. w godz.9:00-14:00 zostanie przeprowadzona akcja poboru krwi pod haslem "DAJ MI ZDROWIE,DAJ MI ZYCIE  ". Krew pilnie potrzebna jest dla Martyny Bigus z Paczewa, zmagajacej sie ciezka choroba nowotworowa. Ambulans zostanie podstawiony na parkingu przy kosciele.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa