Ogłoszenia parafialne na XXI niedzielę zwykłą

Niedziela, 21 Sierpień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXI niedzielę zwykłą

Dekretem ks. Biskupa Diecezjalnego od 20 sierpnia br. został ks.wikariuszem naszej parafii ks. Daniel Kreft. Jego poprzednik Ks. Mikołaj Jedrzejewski został wikariuszem Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Łupawie, którem dziękujemy za pracę trzyletnią w naszej parafii, życzymy kapłanom obfitości łask Bożych i opieki Matki Kapłanów na każdy dzień pracy duszpasterskiej.

W dzisiejszą niedzielę:

• o godz. 9:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych;
  • o godz. 14:00 Msza św. w języku kaszubskim (w kościele parafialnym).

Następny termin  uroczystego chrztu świętego dzieci – w niedzielę 18 września 2021r. o  godz. 12:30. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę po Mszy Świętej wieczornej w kościele.

W poniedziałek spotkanie Bractwa Świętego Oblicza oraz w środę spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędą się po Mszy św. o godz. 18:30.

W poniedziałek, o godz. 17:30 w kościele parafialnym zapraszamy na spotkanie
Bractwo Świętego Szkaplerza, które poprowadzi O. Michaelita

W tym tygodniu: w poniedziałek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej i adoracja w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych
Oratorium w godz. 7:30 – 17:30; w środę, - święto św. Bartłomieja, Apostoła,
w piątek – uroczystość
Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej i odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu; a w sobotę – wspomnienie św. Moniki.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy  po Mszy św. o godz. 18:00
i zakończymy Mszą św. o godz. 20:00. O poprowadzenie prosimy Kościół Domowy.

W piątek o godz. 18:00 Msza święta z nauką stanową dla mężczyzn.

Za tydzień – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji. Miłym gościom, którzy odpoczywając w naszej parafii, brali udział w liturgii sprawowanej w naszym kościele, dziękujemy za świadectwo wiary i pobożności. Życzymy szczęśliwego powrotu do domów i błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu.

Do końca sierpnia, Msza święta o godz. 16:00 – będzie odprawiana w kościele zabytkowym.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium od 7:30 do 17:30,
od poniedziałku  do piątku.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Syldatk, l. 61,
zam. przy ul. Piwnej oraz śp. Antoni Reszka, l. 80, zm. w Puzdrowie.  Rodziny zmarłych dziękują za wszelkie wyrazy współczucia,
 udział w modlitwie różańcowej
i Mszy św. pogrzebowej.