Ogłoszenia parafialne na XXII niedzielę zwykłą

Niedziela, 28 Sierpień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXII niedzielę zwykłą

Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. Miłym gościom, którzy odpoczywając w naszej parafii życzymy szczęśliwego powrotu do domów i błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. W tym tygodniu Godzina święta od 23.00-24.00. Rozpoczęcie Mszą świętą
    o 22.00. W czasie Godziny świętej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
    i pojednania. O poprowadzenie prosimy Rycerzy Kolumba.
  • I piątek ks. Proboszcz i ks. Sławek odwiedzą z posługą sakramentalną swoich chorych po Mszy świętej o  godzinie 8.00, a ks. Daniel (chorych ks. Mikołaja)
    i k
    s. Patryk swoich chorych odwiedzą w sobotę po Mszy św. o godz. 8:00.

Od godz.15:30 zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi, a o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci. Po Mszy św. o godz. 18:00 akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św.
o godz. 20:00, na którą zapraszamy młodzież i dłużej pracujących.

• I sobota – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej
    o godz. 18:00, a o godz. 20:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

W poniedziałek spotkanie Bractwa Świętego Oblicza odbędzie się po Mszy św.
o godz. 18:30
.

W tym tygodniu: w poniedziałek - wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w sobotę, - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża
i doktora Kościoła.

W czwartek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy na Msze święte, 1 września:

• godz. 8:00, kościół parafialny – Sp1 i SP 2 oraz SP Puzdrowo,
  • godz. 9:00, Łyśniewo – SP Łyśniewo,
  • godz. 18:00, kościół parafialny – Szkoły Ponadgimnazjalne.

W czwartek, 1 dzień września, to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli za naszą Ojczyznę. Dlatego w piątek, o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Kombatantów II Wojny Światowej, na którą serdecznie zapraszamy.

Również w czwartek, po Mszy św. o godz. 18:00 – w salce pod plebanią, spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i członków Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wójt Gminy Sierakowice oraz Sołtysi zapraszają na Dożynki, które rozpoczynają się Mszą świętą:

• dzisiaj, godz.13:00 w Gowidlinie,
  • w niedzielę, 4 września:
  • godz. 12:00 w Załakowie
  • godz. 12:30 w naszym kościele parafialnym,
  • godz. 13:00 w Mojuszu.

Od września, Msza święta niedzielna o godz. 16:00 – będzie odprawiana
w kościele parafialnym.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium od 7:30 do 17:30,
od poniedziałku  do piątku.

Z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności śp. Anna Malek, l. 91,
zam. przy ul Łosińskiego, a z parafii św. Jana śp. Leszek Cygert, l. 51.
Rodziny zmarłych składają serdeczne Bóg zapłać
za wszelkie wyrazy współczucia,  udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Odszedł śp. Jan Treder,lat 80,zam. w Gdańsku. Pogrzeb we wtorek 30.08.22 o godz.13.00.Różaniec w poniedziałek o godz.19.00 , we wtorek o godz.12.00 w kaplicy przedpogrzebowej. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu