Ogłoszenia parafialne na XXV niedzielę zwykłą

Niedziela, 18 Wrzesień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXV niedzielę zwykłą

W dzisiejszą  niedzielę:

• godz. 9:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych;
  • godz. 12:30 uroczysty chrzest święty dzieci. Następny termin  chrztu –
    16 października 2022r. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę
    po Mszy Świętej wieczornej w kościele.
  • o godz. 14:00 Msza św. w języku kaszubskim (w kościele parafialnym).

W dniu dzisiejszym kolekta przeznaczona jest dla misjonarzy prowadzących Misje Święte.

W dniu dzisiejszym, zapraszamy na uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego Żołnierzy Szwadronu 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej walczących o wolną i niepodległą Polskę. Uroczystości rozpoczynają się Mszą świętą o godz. 9:30 w naszym kościele parafialnym.

Również w dniu dzisiejszym kończą się Misje Święte w naszej parafii pod hasłem “Zacznijmy od nowa. Składamy serdeczne Bóg zapłać kapłanom z Zakonu Braci Mniejszych, O. Joelowi Kokott i O. Łukaszowi Rosiak z Poznania
i Jarocina
oraz parafianom za liczny udział w Misjach.

W tym tygodniu: we wtorek- wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taego, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników z Korei; w środę – święto
Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; w piątek – wspomnienie Świętego Ojca Pio z Pietrelciny.

W środę, 21 września, godz. 20:00 – Msza św. w intencji Rycerzy Kolumba
przyjęcie nowych Rycerzy. Serdecznie zapraszamy.

W piątek, 23 września, godz. 18:30, kościół zabytkowy – spotkanie kandydatów do bierzmowania - młodzieży klas I Szkoły Średniej. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę, 24 września, godz. 11:00, kościół zabytkowy – spotkanie kandydatów do bierzmowania - młodzieży klas VIII. Serdecznie zapraszamy.
Prosimy o zabranie ze sobą Deklaracji!

Składamy serdeczne Bóg zapłać dla Gminnej Spółdzielni “SCH”
w Sierakowicach za przygotowanie 600 chlebków w czasie Misji Świętych

w zw. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.Bóg zapłać ofiarodawcom                                i wykonawcom krzyża misyjnego.

2 października, po Mszy św. o godz. 11:00 – spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Komunia Święta w naszej parafii –  14 maja 2023 roku.

Osoby, która planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w przyszłym roku, proszone są o zaplanowanie udziału  w “Weekendach dla Narzeczonych”. Terminarz i zapisy na stronie: ewangelizacjapelplin.pl.

Nasza parafia organizuje wyjazd młodzieży na Peregrynację Relikwii
bł. Karola Acutisa do Kartuz, w poniedziałek 19 września, o godz. 17:00
spod Domu Katolickiego. Zapisy w Zakrystii lub u ks. Patryka.

Nasza parafia organizuje 9- dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie
11 – 19 lutego 2023r
. Wylot z Gdańska, nocleg w trzech hotelach. Zapisy
u ks. Sławka. Plan Pielgrzymki wywieszony w gablocie.

Od września, Msza święta niedzielna o godz. 16:00 –                                                    odprawiana jest w kościele parafialnym.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium od 7:30 do 17:30,
od poniedziałku  do piątku.

Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności  śp. Jadwiga Formela, l. 89, zam. przy ul Mickiewicza.  Rodzina zmarłej składa serdeczne Bóg zapłać
za wszelkie wyrazy współczucia,
 udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Odszedł śp. Edmund Janneck, lat 55, zam. ul. ks. B. Łosińskiego. Pogrzeb w środę 21.09.22 o godz.11.00.Różaniec w dniu pogrzebu o 10.00 w kościele, w pon, wt, śr. o godz.19.00 w kościele zabytkowym. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu