Ogłoszenia parafialne na XXVI niedzielę zwykłą

Niedziela, 25 Wrzesień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVI niedzielę zwykłą

Dzisiaj o godz. 14:30 w Kartuzach, spotkanie popielgrzymkowe na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu, spotkania Oblicza oraz Rycerstwa Niepokalanej będą po Mszy św.
o godz. 18:30.

We wtorek, o godz. 19:00 w kościele parafialnym spotkanie Domowników Boga. Serdecznie zapraszamy nowe chętne osoby, które chciałyby włączyć się do Wspólnoty modlitewno – formacyjnej Domowników Boga.

W piątek, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 wszystkie rodziny, młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.  Mile widziani są rodzice dzieci pierwszokomunijnych.  Po Mszy św. konferencja, którą wygłosi dr Iwona Niedbalska.

W tym tygodniu przypada  I sobota miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00, a o godz. 20:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
W sobotę po Mszy św. o godz. 8:00 k
s. Daniel i ks. Patryk odwiedzą swoich chorych oraz  ks. Proboszcz i ks. Sławek (WYJĄTKOWO!!!) również w sobotę odwiedzą chorych.

W tym tygodniu: we wtorek - wspomnienie, św. Wincentego a’ Paulo, prezbitera; w środę – wspomnienie, św. Wacława, w czwartek – święto, św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek – wspomnienie, św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, a w sobotę – wspomnienie, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

W sobotę, 1 października, w godz. 9:00 – 14:00 zostanie przeprowadzona akcja poboru krwi pod hasłem”Daj mi zdrowie, daj mi życie”. Ambulans zostanie podstawiony przy kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji. Każdy, kto w tym dniu odda krew otrzyma książkę “Credo, taka jest moja wiara.”

W następną niedzielę, 2 października, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 11:00, na której poświęcimy różańce. Po Mszy św. – spotkanie dla rodziców. Komunia Święta w naszej parafii
–  14 maja 2023 roku.

W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

• dzieci o godz. 16.30;
  • młodzież przygotowującą do bierzmowania i dorosłych o 17.30.

Składamy serdeczne Bóg zapłać Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 2
za udostępnienie szkoły na WDN.

Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w przyszłym roku, proszone są o zaplanowanie udziału  w “Weekendach dla Narzeczonych”. Terminarz i zapisy na stronie: ewangelizacjapelplin.pl.

Nasza parafia organizuje 9 - dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie
11 – 19 lutego 2023r
. Wylot z Gdańska, nocleg w trzech hotelach. Zapisy
u ks. Sławka. Plan Pielgrzymki wywieszony w gablocie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium od 7:30 do 17:30,
od poniedziałku  do piątku.

Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności  śp. Edmund Janneck, l. 55, zam. przy ul. ks. B. Łosińskiego, śp. Henryk Plaga, l. 80, zam. przy ul. Zielonej oraz śp. Wanda Szczypior, l. 100, zam. w Łyśniewie. Rodziny zmarłych składają serdeczne Bóg zapłać za wszelkie wyrazy współczucia,  udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu