Ogłoszenia parafialne na XXVII niedzielę zwykłą

Niedziela, 02 Październik 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVII niedzielę zwykłą

W tym miesiącu łączymy się z Papieżem w modlitwie o Kościół otwarty
na wszystkich, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

W dzisiejszą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11:00 – poświęcimy różańce. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Po Mszy św. – spotkanie dla rodziców. Komunia Święta w naszej parafii
–  14 maja 2023 roku.

W dniu dzisiejszym – zbiórka do puszek na Hospicjum w Kartuzach.
Panie z KGW w Paczewie będą sprzedawały pączki w naszej kawiarence,
również z przeznaczeniem funduszy na Hospicjum, a za tydzień w niedzielę o godz. 19:00 w parafii św. Wojciecha w Kartuzach koncert w ramach akcji “Dwa światy”.

W tym tygodniu przypada ją dni eucharystyczne:

• I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. W tym tygodniu Godzina święta od 23.00-24.00. Rozpoczęcie Mszą świętą
    o 22.00. W czasie Godziny świętej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
    i pojednania. O poprowadzenie prosimy Rycerzy Kolumba.
  • I piątek - od godz.15:30 zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi, a o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci. Po Mszy św. o godz. 18:00 akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 20:00, na którą zapraszamy młodzież i dłużej pracujących.
    Chorych księża odwiedzili w ubiegłą sobotę.

W środę w ramach Rycerstwa Niepokalanej – modlitwa różańcowa
pod Płaszczem Maryi z Guadalupe.

W tym tygodniu: we wtorek - wspomnienie, św. Franciszka z Asyżu; w środę – wspomnienie, św. Faustyny Kowalskiej; w czwartek św. Brunona, patrona Kartuz; w piątek – wspomnienie, Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, a w sobotę – wspomnienie, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

W sobotę, 8 października, godz. 13:00, Msza św. przy Ołtarzu Papieskim
na zakończenie sezonu motocyklowego.

W sobotę, 8 października, godz. 16:00, spotkanie dla młodzieży (II rok formacji), która przygotowuje się do Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.

W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

• dzieci o godz. 16.30;
  • młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dorosłych o 17.30.

W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Polecamy ją ofiarności parafian i gości.

Za tydzień – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XXII Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: “Blask Prawdy” i zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w przyszłym roku, proszone są o zaplanowanie udziału  w “Weekendach dla Narzeczonych”. Terminarz i zapisy na stronie: ewangelizacjapelplin.pl.

W dniach 7 – 9 października – kurs przedmałżeński odbędzie się w Łupawie.

Nasza parafia organizuje 9 - dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie
11 – 19 lutego 2023r
. Wylot z Gdańska, nocleg w trzech hotelach. Zapisy
u ks. Sławka. Plan Pielgrzymki wywieszony w gablocie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium od 7:30 do 17:30,
od poniedziałku  do piątku.