Aktualności |

Co nowego w życiu parafii ...

Czwartek, 23 Stycznia 2020 r.

Bal Karnawałowo-Charytatywny w Sierakowicach

Parafia św. Marcina, Rada Rycerzy Kolumba z Sierakowic organizują po raz pierwszy Bal Karnawałowo-charytatywny - z myślą o kartuskim hospicjum. Zabawa odbędzie się 1 lutego w sali bankietowej u państwa Mańskich w Sosnowej Górze.

(.....)
Czwartek, 23 Stycznia 2020 r.

Koncert Mazowsze w Sierakowicach

31 stycznia o godzinie 19 w kościele pw. św. Marcina w Sierakowicach, wystąpi chór i orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Wstęp wolny. Po koncercie zbierane będą datki na budowę hospicjum w Kartuzach.

(.....)
Wtorek, 17 Grudnia 2019 r.

Parafialna Pielgrzymka śladami św. Pawła do Grecji

PIELGRZYMKA DO GRECJI ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

(.....)
Środa, 11 Grudnia 2019 r.

II edycja Kolędników Misyjnych

W tym roku polscy kolędnicy misyjni będą głosić Dobrą Nowinę o narodzeniu Zbawiciela, który przyniósł ludziom orędzie zbawienia oraz prawo miłości i przebaczenia. Przypomną mieszkańcom naszej sierakowickiej parafii, że są „ukochani i posłani”. „Mali misjonarze” poproszą Was również o zaangażowanie w obronę tych „najmniejszych” w Amazonii oraz zwrócą uwagę na potrzebę troski o lasy i przyrodę.

(.....)
Środa, 11 Grudnia 2019 r.

Plan odwiedzin duszpasterskich 2019-2020

Infomujemy, że odwiedziny duszpasterskie tzw. kolędę, rozpoczynamy w naszej parafii od piątku, 27 grudnia.

(.....)
Niedziela, 08 Grudnia 2019 r.

Homilia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Dnia 8 grudnia 2019 roku gościliśmy w naszej parafii o. Ludwika, marianina z Grudziądza, który głosił słowo Boże.

(.....)
Niedziela, 01 Grudnia 2019 r.

Adwentowy Dzień Skupienia Młodzieży Męskiej w Pelplinie

Dziewięciu młodych mężczyzn z ZSP w Sierakowicach, przybyło w ubiegły weekend na adwentowe dni skupienia pt.

(.....)
Niedziela, 01 Grudnia 2019 r.

Poświęcenie kościoła parafialnego

Dnia 1 grudnia 2019 roku miała miejsce wyjątkowa i długo oczekiwana przez parafię pw. św. Marcina w Sierakowicach uroczystość - biskup diecezjalny Ryszard Kasyna dokonał poświęcenia ołtarza i rozbudowanego kościoła.

(.....)
Środa, 27 Listopada 2019 r.

Ustanowienie nowych ministrantów i aspirantów

W niedzielę, 24 listopada, w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza i przypadające w ten dzień liturgiczne wspomnienie św. Jana Berchmansa,

(.....)
Poniedziałek, 25 Listopada 2019 r.

Kazanie ks.dr Mariana Miotka,Dziekana Gniewińskiego z okazji 37 r. śmierci ks. Bernarda Sychty

Kazanie ks.dr Mariana Miotka,Dziekana Gniewińskiego z okazji 37 r.śmierci ks.Bernarda Sychty

(.....)
Niedziela, 24 Listopada 2019 r.

Kazanie rekolekcyjne 24.11.2019 Sierakowice św. Marcin przed poświeceniem kościoła parafialnego

W dniach 24.11.2019 do 27.11.2019 trwały rekolekcje parafialne przygotowujące do konsekracji kościoła parafialnego, które prowadził o. Joel OFM z Wejherowa.

(.....)
Piątek, 01 Listopada 2019 r.

Bal Wszystkich Świętych 2019

Przemarsz ulicami miejscowości, nabożeństwo różańcowe, a później wspaniała wspólna zabawa w rytm nie tylko religijnych piosenek – tak w wielkim skrócie można podsumować Bal Wszystkich Świętych w Sierakowicach. Zorganizowany tu już po raz drugi „HollyWins” spotkał się ze sporym odzewem i to zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Wspólnie bawiło się około 900 osób.

(.....)
Piątek, 25 Października 2019 r.

Poświęcenie ołtarza i kościoła

Ks. dr Tadeusz Knut wraz z parafianami serdecznie zaprasza na poświęcenie ołtarza i kościoła parafialnego pw. św. Marcina z Tours w Sierakowicach, której dokona J.E. ksiądz biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, w niedzielę, 1 grudnia 2019 roku o godz. 12:30.

(.....)
Wtorek, 24 Września 2019 r.

Wprowadzenie relikwii bł. St.W. Frelichowskiego

W niedzielę, 29 września 2019 roku odbędzie się prowadzenie relikwii bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego do kościoła parafialnego pw. św. Marcina z Tours w Sierakowicach. Mszy świętej z wprowadzeniem relikwii będzie przewodniczyć J.E. biskup Arkadiusz Okrój. Będzie również obecny kapelan Hufca ks. pwd Arkadiusz Guz.

(.....)
Sobota, 14 Września 2019 r.

Triduum św. St. Kostki

Uczniów klas 8, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na

(.....)

(Msza o 20:00 w okresie od maja do września w Drewnianym Kościele Zabytkowym)