Aktualności |

Co nowego w życiu parafii ...

Piątek, 03 Kwietnia 2020 r.

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Zapraszamy do transmisji Drogi Krzyżowej w Parafii Św. Marcina.

(.....)
Niedziela, 29 Marca 2020 r.

Homilia Biskupa Arkadiusza Okroja - V Niedziela Wielkiego Postu

W V Niedzielę Wielkiego Postu, dnia 29 marca 2020 roku gościliśmy w naszej parafii biskupa pomocniczego naszej diecezji Arkadiusza Okroja, który wygłosił homilię. Zapraszamy do odsłuchania Słowa Bożego z V Niedzieli Wielkiego Postu.

Sobota, 28 Marca 2020 r.

Intencje mszalne na tydzień 30.03 - 05.04

Podajemy intencje Mszalne na nowy rozpoczynający się tydzień. Przygotowaliśmy więcej Mszy świętych, aby z powodu ograniczenia ilości przebywania osób, będą Msze święte cały tydzień w kościele parafialnym i zabytkowym. Również o dodatkowych godzinach. Istnieje możliwość zamównienia intencji Mszalnych w tym tygodniu. Zaznaczyliśmy wolne intencje.

Sobota, 21 Marca 2020 r.

Intencje mszalne na tydzień 23.03 - 29.03

(.....)
Czwartek, 19 Marca 2020 r.

APEL KSIĘDZA PROBOSZCZA

Drodzy Parafianie! Jest nam przykro, że wielu wracających z zagranicy do Sierakowic nie stosuje się do przepisów. Apelujemy wraz z Wójtem Sierakowic oraz Centrum Medycznym, aby osoby, które wróciły z zagranicy pozostały w domu, w celu odbycia dwutygodniowej kwarantanny. Kierujcie się miłością bliźniego i nie narażajcie innych osób na zagrożenie zdrowia i życia! W przypadku złego samopoczucia problem prosimy zgłaszać telefonicznie do stacji SANEPiDu lub Ośrodka Zdrowia. Baaaardzo prosimy i apelujemy!

Intencje Mszalne na tydzień 16.03 - 22.03

Informacje do chrztu świętego - w dniu 15 marca 2020

Drodzy Rodzice! Biorąc pod uwagę zagrożenie epidemiologiczne w Polsce we Mszy świętej o godz. 12:30 z udzieleniem sakramentu chrztu świętego będą mogli uczestniczyć tylko rodzice i rodzice chrzestni. Nie puścimy innych parafian i pozostałych gości. Bardzo prosimy o wyrozumiałość oraz kierowanie się miłością bliźniego.

Intencje Mszalne na niedzielę, 15 marca 2020 roku

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce Msze święte w naszej parafii będą sprawowane jednocześnie w kościele parafialnym, z dodatkową transmisją online oraz w kościele zabytkowym.

Komunikat Proboszcza Parafii

UWAGA! Jest już dostępna transmisja online w zakładce Msza święta na żywo. Przez okres zagrożenia epidemiologicznego w Polsce będziemy transmitować wszystkie Msze święte i nabożeństwa z naszego kościoła 24/7. Dzisiaj Msza święta niedzielna o 16.00, 17.00, 18.00, natomiast jutro o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 17.30 i 20.00. Zapraszamy bardziej do transmisji niż przebywania w kościele.

Biuro parafialne NIECZYNNE do odwołania

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do decyzji organów państwowych biuro parafialne będzie nieczynne. Prosimy o kontakt telefoniczny, a wszelkie opłaty dokonywać przez Bank Spółdzielczy w Sierakowicach nr konta 45 8324 0001 0000 1821 2000 0010.

Komunikat Biskupa Pelplińskiego

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do decyzji organów państwowych ograniczających do pięćdziesięciu liczbę uczestników zgromadzeń, niniejszym postanawiam, aby w kościołach i kaplicach diecezji pelplińskiej podczas Mszy Świętych i nabożeństw nie przebywało więcej niż 50 osób. Zbliżając się do ww. określonej liczby wiernych wewnątrz świątyni, należy zamknąć drzwi i umieścić odpowiednią informację na zewnątrz lub ustanowić osobę/osoby, która/e nie będą wpuszczały wiernych i informowały o obowiązujących zakazach państwowych. Należy wytłumaczyć, że te szczególne środki ostrożności mają na celu zapewnienia bezpieczeństwa, a więc – pomimo ogromnego głodu i pragnienia Eucharystii -  są wyrazem miłości bliźniego.

Komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

Koronawirus. Jak godnie przyjmować Komunię Świętą na rękę? [WIDEO]

W związku z zaleceniami Episkopatu Polski o możliwości przyjmowania Komunii Św. na rękę (profilaktyka przed

Piątek, 13 Marca 2020 r.

W sytuacji zagrożenia koronawirusem informacje parafialne

Zwracamy uwagę na istotne sprawy i ważne sprawy w naszej parafii. Prosimy o zapoznanie z poniższymi instrukcjami.

Komunikat Biskupa Pelplińskiego w sytuacji zagrożenia koronawirusem

W trosce o bezpieczeństwo i dobro wiernych, niniejszym postanawiam, że wskazania zawarte w Zarządzeniu nr 1/2020 Rady Stałej KEP z dnia 12 marca br. (w załączeniu) obowiązują na terenie diecezji pelplińskiej.

(.....)

(Msza o 20:00 w okresie od maja do września w Drewnianym Kościele Zabytkowym)

7:00, 8:00, 18:00.

Stały konfesjonał