Parafia pw. Św. Marcina z Tours w Sierakowicach
Diecezja Pelplińska

Bal Wszystkich Świętych 2019

Piątek, 01 Listopad 2019 r.

Bal Wszystkich Świętych 2019


Przemarsz ulicami miejscowości, nabożeństwo różańcowe, a później wspaniała wspólna zabawa w rytm nie tylko religijnych piosenek – tak w wielkim skrócie można podsumować Bal Wszystkich Świętych w Sierakowicach. Zorganizowany tu już po raz drugi „HollyWins” spotkał się ze sporym odzewem i to zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Wspólnie bawiło się około 900 osób.

Maryja tańcząca z Archaniołem, święty Józef zajadający się ciastkami, święta Matka Teresa z Kalkuty biegająca ze św. Franciszkiem – jednym słowem w środowy wieczór sala Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach zmieniła się w „Niebo pełne świętych i aniołów”. A to za sprawą zorganizowanego tam po raz drugi Balu Wszystkich Świętych.

HollyWins w Sierakowicach zdecydowanie wygrał z Halloween. II Bal Wszystkich Świętych można uznać za niezwykle udany, wzięło w nim udział około 900 osób,

– Jako chrześcijanie chcemy reprezentować życie. Halloween wiąże się z tym, co zatrzymuje się na cmentarzu, a wiec śmiercią. My pokazujemy życie. Pokazujemy życie poprzez Jezusa Chrystusa, który nie został na cmentarzu, ale zmartwychwstał i poszedł dalej – do nieba. W barwnym korowodzie, który przeszedł ulicami Sierakowice, towarzyszyło nam wielu świętych. W przemarszu z parafii św. Jana do kościoła pw. św. Marcina towarzyszyło nam blisko 20 relikwii świętych, których w większości też nasi najmłodsi uczestnicy reprezentują – podkreśla ks. Andrzej Patrzykąt z parafii św. Marcina w Sierakowicach.

– W ubiegłym roku szacowaliśmy, że w I Balu Wszystkich Świętych w Sierakowicach wzięło udział około 700 osób. W tym roku myślę, że wspólnie bawi się z nami około 900 osób – dodaje.

Poza radosną zabawą, na wszystkich czekał też poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Paczewie oraz konkurs na najlepszy strój świętego. Nagrodę najlepszego świętego zdobyli ci, którzy wcieli się św. Józefa, św. Marcina, św. Joannę d’Arc, czy św. Mikołaja.

Dodajmy, że sierakowicki HollyWins zainaugurował pochód ulicami Sierakowic. Mali i duzi święci przemaszerowali z kościoła pw. św. Jana do świątyni pw. św. Marcina, gdzie wzięli udział w ostatnim październikowym nabożeństwie różańcowym. Potem był już czas na dobrą, wspaniałą zabawę.

Organizatorami Balu Wszystkich Świętych były parafie św. Marcina i św. Jana w Sierakowicach oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Sierakowicach przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich w Paczewie.

 

Więcej zdjęć w naszej galerii

Galeria zdjęć

Kancelaria parafialna

Czynna od poniedziałku do piątku pół godziny po Mszy świętej o godz. 8:00 i 18:00,

z wyjątkiem I piątków miesiąca.

Telefon nr 58 684 79 25

Plan nabożeństw

Niedziele i święta: 
6:30, 8:00, 9:30, 11:00 (z udziałem dzieci)
12.30,14:00, 17:30, 20:00

W Drewnianym Kościele Zabytkowym w lipcu i sierpniu o godz. 14:00. W III Niedzielę miesiąca liturgia w języku kaszubskim o godz. 14:00 w kościele parafialnym.

Kaplica MB Fatimskiej w Łyśniewie – 10:00

Dni powszednie:
7:00, 8:00, 18:00,

GODZINA ŚWIĘTA
w każdy czwartek od 19.00-20.00.
- rozpoczęcie Mszą świetą o godz. 18:00, zakończona Mszą św. o godz. 20.00.

Tylko w czwartek przed I piątkiem miesiąca
od godz. 23.00-24.00.
- rozpoczęcie Mszą świetą o godz. 22.00.

Chrzest święty dziecka

Sakrament małżeństwa

Kwestionariusz do pogrzebu