W niedzielę, 24 listopada, w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza i przypadające w ten dzień liturgiczne wspomnienie św. Jana Berchmansa,
patrona ministrantów, w parafii św. Marcina w Sierakowicach Ksiądz Proboszcz Tadeusz Knut ustanowił 13 nowych ministrantów, którzy wobec tamtejszej wspólnoty parafialnej wyrazili swoją chęć służenia Panu Bogu przy Jego Ołtarzu. Nowi ministranci przez około rok przygotowywali się do pełnienia tej funkcji przez zbiórki i dyżury ministranckie pod okiem ks. Andrzeja Patrzykąt – opiekuna ministrantów i ceremoniarzy. Następnie ks. Proboszcz włączył w czas przygotowania do bycia ministrantami 10 aspirantów.

Szczególne podziękowania składamy rodzicom nowych ministrantów za ich trud włożony we wzorowe wychowanie swoich synów i za kształtowanie w nich postawy chrześcijańskiej.