Parafia pw. Św. Marcina z Tours w Sierakowicach
Diecezja Pelplińska

Adwentowy Dzień Skupienia Młodzieży Męskiej w Pelplinie

Niedziela, 01 Grudzień 2019 r.

Adwentowy Dzień Skupienia Młodzieży Męskiej w Pelplinie

Dziewięciu młodych mężczyzn z ZSP w Sierakowicach, przybyło w ubiegły weekend na adwentowe dni skupienia pt. Światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła (J 1,5), do naszego seminarium. Łącznie grupa liczyła 22 osoby. Podczas tych dni mogli wysłuchać konferencji, które wygłosili im nasi ojcowie duchowni: ks. Rafał Barciński i ks. Sławomir Kunka. Nauki konferencyjne obejmowały tematy skupiające się na wierze, miłości, pragnieniu Boga czy też znakach Stwórcy w naszym życiu. Oprócz wysłuchanych prelekcji uczestnicy obejrzeli również film pt. Podwójne przebudzenie, który wtajemniczył ich w tematykę wiadomości o Całunie Turyńskim. Istotnym punktem było także dzielenie się w grupach – zarówno przez prowadzących jak i uczestników, historią swojej wiary, jej wzrostu, chwilami wystawiania na próbę. Mogliśmy wtedy wspólnie zaświadczyć jak wielkich znaków dokonuje Bóg w naszym życiu. Adwentowe dni skupienia zakończyły się niedzielnym obiadem, który poprzedzało podsumowanie oraz dzielenie się wrażeniami z tegorocznego weekendu. Młodzi mężczyźni poświęcili swój wolny czas dla Boga, choć mogli go wykorzystać zupełnie inaczej np. na zabawy andrzejkowe. Uczestnikom życzymy obfitych owoców rekolekcji oraz żywej i niegasnącej wiary.

Źródło: http://seminariumpelplin.pl/aktualnosci/adwentowe-dni-skupienia-dla-mlodziezy-meskiej/

12.30, 17:30, 20:00 . Dodatkowe Msze św. w czasie pandemii o godz. 14:00 i 16:00.

(Msza o 20:00 przez cały rok w kosciele parafialnym. W Drewnianym Kościele Zabytkowym w lipcu i sierpniu o godz. 16:00. W 3 Niedzielę miesiąca liturgia w języku kaszubskim o godz. 14:00 w kościele parafialnym prez cały rok.

7:00, 8:00, 18:00,

GODZINA ŚWIĘTA
w każdy czwartek od 19.00-20.00.
- rozpoczęcie Mszą świetą o godz. 18:00, zakończona Mszą św. o godz..20.00.

Tylko w czwartek przed I piątkiem
od godz.23.00-24.00.
- rozpoczęcie Mszą świetą o godz.22.00.

Telefon nr 58 684 79 25

Chrzest święty dziecka