Parafia pw. Św. Marcina z Tours w Sierakowicach
Diecezja Pelplińska

Parafialna Pielgrzymka śladami św. Pawła do Grecji

Wtorek, 17 Grudzień 2019 r.

Parafialna Pielgrzymka śladami św. Pawła do Grecji


PIELGRZYMKA DO GRECJI ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

 

KS. ANDRZEJ PATRZYKĄT

22-29.08.2020r.

 

ATENY – DELFY – METEORY – SALONIKI – KAWALA – FILIPPI – TERMOPILE – KANAŁ KORYNCKI – ATENY

 

Dzień I

22.08.2020

Sobota

 

Zbiórka na lotniku w Gdańsku o godz. 7:45. Odprawa bagażowo – biletowa. Wylot do Aten o godz. 9:45. Lądowanie w stolicy Grecji o godz. 13:40.  Przejazd do hotelu położonego w pasie Riwiery Ateńskiej. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień I

23.08.2020

Niedziela

 

Po śniadaniu wyjazd do Delf – ruiny antycznego Sanktuarium Apollona, największa i najbardziej znana wyrocznia świata antycznego. Dalszy przejazd do Kalambaki, miasteczka położonego w centralnej Grecji, u stóp majestatycznych Meteorów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień II

24.08.2020

Poniedziałek

 

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Meteorów – zespół wiszących klasztorów z XIV w., usytuowanych na szczytach skalnych na wys. 540-630 m. n.p.m. Wizyta w pracowni ikon bizantyjskich. Następnie przejazd do Salonik, na północ Grecji. Zwiedzanie: Biała Wieża, Łuk Galeriusza, Rotunda św. Jerzego, plac Arystotelesa, objazd miasta. Przejazd w okolice Salonik, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień IV

25.08.2020

Wtorek

 

Po śniadaniu przejazd do Kawali, natycznego Neapoli, gdzie przybył św. Paweł podczas pierwszej podróży ewangelizacyjnej po Europie. Zwiedzanie portu, dawnego akweduktu oraz dziedzińca kościoła św. Pawła z pamiątkowymi mozaikami. Następnie przejazd do Filippi, odległego od Kawali o 16 km, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie. Powrót do hotelu w okolice Salonik, kolacja, nocleg.

Dzień V

26.08.2020

Środa

 

Po śniadaniu przejazd na południe Grecji w okolice Aten. Po drodze postój w Termopilach, w miejscu sławetnej antycznej bitwy roku 480 p.n.e. przybycie do hotelu w godzinach popołudniowych, kolacja, nocleg.

Dzień VI

27.08.2020

Czwartek

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie stolicy greckiej. Ateny: Akropol, Areopag, Agora, stary Stadion Olimpijski, zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Czas wolny w dzielnicy Plaka. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień VII

28.08.2020

Piątek

 

Po śniadaniu przejazd do starożytnego Koryntu. Zwiedzanie terenów archeologicznych danego miasta, w którym św. Paweł przebywał długi czas i utworzył prężną gminę chrześcijańską. Powrót do hotelu, po drodze postój nad Kanałem Korynckim. Wycieczka statkiem po kanale. Przyjazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień VIII

29.08.2020

Sobota

 

Śniadanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko, odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Polski o godz. 14:05. Lądowanie w Gdańsku o godz. 16:05. Zakończenie pielgrzymki.

                        CENA : 3620,00zł *

 

 

*cenz zależna od terminu wykupu biletu lotniczego

 

 

 

 

 

ŚWIADCZENIA:

 • przelot samolotem na trasie Gdańsk – Ateny – Gdańsk liniami lotniczymi Ryanair, bez bagażu
 • przejazdy autokarem turystycznym zgodnie z programem,
 • noclegi w hotelach w pokojach 2 osobowych z  WC i łazienką,
 • śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – obejmujący choroby przewlekłe,
 • opieka pilota, przewodnika na terenie Grecji.

 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • bagaż do biletu lotniczego
 • rejs po kanale Korynckim  - 31 €
 • indywidualnego nagłośnienia – 8 €,
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,
 • napojów do obiadokolacji.

 

 

UWAGI:

 • każdego dnia Msza św. w miejscu uzgodnionym z opiekunem duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • cena biletu lotniczego uzależniona od wybranego terminu i dostępności miejsc w samolocie.

Kancelaria parafialna

Czynna od poniedziałku do piątku pół godziny po Mszy świętej o godz. 8:00 i 18:00,

z wyjątkiem I piątków miesiąca.

Telefon nr 58 684 79 25

Plan nabożeństw

Niedziele i święta: 
6:30, 8:00, 9:30, 11:00 (z udziałem dzieci)
12.30,14:00, 17:30, 20:00

W Drewnianym Kościele Zabytkowym w lipcu i sierpniu o godz. 14:00. W III Niedzielę miesiąca liturgia w języku kaszubskim o godz. 14:00 w kościele parafialnym.

Kaplica MB Fatimskiej w Łyśniewie – 10:00

Dni powszednie:
7:00, 8:00, 18:00,

GODZINA ŚWIĘTA
w każdy czwartek od 19.00-20.00.
- rozpoczęcie Mszą świetą o godz. 18:00, zakończona Mszą św. o godz. 20.00.

Tylko w czwartek przed I piątkiem miesiąca
od godz. 23.00-24.00.
- rozpoczęcie Mszą świetą o godz. 22.00.

Chrzest święty dziecka

Sakrament małżeństwa

Kwestionariusz do pogrzebu