Parafia pw. Św. Marcina z Tours w Sierakowicach
Diecezja Pelplińska

W sytuacji zagrożenia koronawirusem informacje parafialne

Piątek, 13 Marzec 2020 r.

W sytuacji zagrożenia koronawirusem informacje parafialne


Zwracamy uwagę na istotne sprawy i ważne sprawy w naszej parafii. Prosimy o zapoznanie z poniższymi instrukcjami.

Prosimy, aby osoby chore, przeziębione, starsze, wracające z zagranicy pozostały w domach. Przypominamy także o możliwości Komunii Świętej duchowej, o której Sobór Trydencki poucza, że jej skutki są takie same, jak normalnej Komunii, gdy jest się w stanie łaski uświęcającej, a nie ma się możliwości przyjęcia sakramentalnie Ciała Pańskie go. Prosimy i zalecamy przekazywanie znaku pokoju przez skinienie głową i serdeczny uśmiech. Przypominamy, że osoby, które sobie tego życzą, mogą Komunię Świętą przyjmować na rękę. Komunię tak przyjętą należy spożyć zaraz po jej otrzymaniu, przy księdzu. Taki sposób rozdawania Komunii Świętej nie uderza w jej godność – w historii Kościoła jest on dużo starszy niż rozdawanie Komunii do ust i jest dopuszczony przez prawo kościelne. Księża rozdający Komunię Świętą również zostali poinstruowani o zachowaniu szczególnych środków ostrożności i higieny. Informujemy, że z kropielnic usunięta została woda święcona. Można się w nią zaopatrywać przy wejściu do zakrystii. Osoby , ktore w obecnej sytuacji potrzebuja pomocy w zrobieniu zakupów, moga liczyc na pomoc RYCERZY KOLUMBA. Wystarczy telefon pod nr. 661-554-676. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w tym czasie (do 29 marca) w Mszy św. i nabożeństwach wyłącznie na odpowiedzialność rodziców.
W tym czasie nie przychodzą też po podpisy w Indeksach.

Plan nabożeństw

Niedziele i święta: 
6:30, 8:00, 9:30, 11:00 (z udziałem dzieci)
 12.30, 17:30, 20:00 . Dodatkowe Msze św. w czasie pandemii o godz. 14:00 i 16:00.

(Msza o 20:00 przez cały rok w kosciele parafialnym. W Drewnianym Kościele Zabytkowym w lipcu i sierpniu o godz. 16:00. W 3 Niedzielę miesiąca liturgia w języku kaszubskim o godz. 14:00 w kościele parafialnym prez cały rok.

Kaplica MB Fatimskiej w Łyśniewie – 10:00

Dni powszednie:
7:00, 8:00, 18:00,

GODZINA ŚWIĘTA
w każdy czwartek od 19.00-20.00.
- rozpoczęcie Mszą świetą o godz. 18:00, zakończona Mszą św. o godz..20.00.

Tylko w czwartek przed I piątkiem
od godz.23.00-24.00.
- rozpoczęcie Mszą świetą o godz.22.00.

Kancelaria parafialna

Czynna od poniedziałku do piątku pół godziny po Mszy świętej o godz. 8:00 i 18:00.

Telefon nr 58 684 79 25

Chrzest święty dziecka

Sakrament małżeństwa

Kwestionariusz do pogrzebu