Drodzy rodzice i dzieci!

Wiecie dobrze, że w związku z rozszerzającą się pandemią koronawirusa Kuria Diecezji Pelplińskiej wydała szereg zarządzeń dotyczących naszego życia religijnego w najbliższych tygodniach. Chcę się także podzielić z Wami najważniejszą informacją dotyczącą sakramentu I Komunii świętej. Wszyscy przechodzimy obecnie przez czas próby - jeszcze nie wiemy, jak wielkiej - jak szerokiej (gdy idzie o zasięg) i jak długotrwałej. Ta próba dotyczy każdego z nas osobiście, ale również dotyczy nas razem jako wspólnoty. Jako Kościół właśnie zdajemy poważny egzamin. Jednak musimy podejmować konkretne decyzje. Musimy przełożyć długo wyczekiwaną uroczystość I Komunii świętej w naszej parafii.

W związku z tą decyzją chcemy odnosząc się do Kurendy Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej nr 16/2020 z dnia 15 kwietnia 2020 roku, gdzie w poz. 149 - Wskazania    w    sprawie    terminów sakramentu    bierzmowania   oraz    przyjęcia   dzieci do I   Komunii    świętej    w   czasie    epidemii – w nr 8. tegoż rozporządzenia zostaje zapisane, iż Proboszcz może już teraz podjąć decyzję o przeniesieniu uroczystości I Komunii świętej na jesień - zaproponujemy, że I Komunia święta odbędzie się w naszej parafii dnia 27 września 2020 roku o godz. 11.00.
 
W związku z dość trudną sytuacją Katecheci zostali zobowiązani do przekazania kilku słów od nas do Was w związku z zaistniałą sytuacją.
 
Proszę, módlmy się wspólnie do Pana o ustanie epidemii. Módlmy się za siebie nawzajem oraz za rodziny, w których dzieci miały przystąpić do tegoż sakramentu.
 
Wasi duszpasterze