Odwiedziny duszpasterskie w parafii. Wskazania Proboszcza

Piątek, 18 Grudzień 2020 r.

Odwiedziny duszpasterskie w parafii. Wskazania Proboszcza

W parafii rzymskokatolickiej pw. św. Marcina z Tours w Sierakowicach będą funkcjonowały trzy formy tegorocznej kolędy.

1.  Odwiedzimy parafian według wyznaczonego planu, który został umieszczony w zakładce plan odwiedzin duszpasterskich 2020-2021, uwzględniając zakazy wynikające z choroby lub kwarantanny osób dotkniętych pandemią oraz szanując ewentualne obawy wiernych. Każdy, kto będzie chciał przyjąć w tym dniu odwiedziny jest poproszony o wyraźne zaproszenie duchownego, wychodząc na zewnątrz domu. Duchowny wejdzie do domu tylko i wyłącznie, gdy gospodarz w sposób niewątpliwy i oczywisty zaprosi do środka. Dlatego bardzo prosimy osoby zainteresowane o czuwanie i wyjście na zewnątrz w celu dającego się zauważyć zaproszenia. Domy bez eksponowanego zaproszenia zostaną pominięte. Kolędować będą wyłącznie duchowni posługgujący w parafii św. Marrcina w Sierakowicach oraz diakon, odbywający praktykę pastoralną do Nowego Roku. W przypadku wsi prosimy o ustalenie z Sołtysem formy i kolejności odwiedzin.
  2. W dniach od 26 stycznia do 31 stycznia 2021 r. zostały wyznaczone dni na indywidualne odwiedziny duszpasterskie, które należy zgłosić do dnia 6 stycznia 2021 r. wyłącznie w biurze parafialny (od pn do pt od 8:30 do 9:00 oraz od 18:30 do 19:00) lub wypełniając formularz w zakładce formularz kolędowy na indywidualne zaproszenie.
  3. Od 27 grudnia 2020 do 31 stycznia 2021 będą sprawowane Msze święte w kościele parafialnym w intencji mieszkańców, którzy aktualnie są odwiedzani przez duszpasterza. Msza święta będzie z krótką homilią oraz pobłogosławieniem wody święconej. Prosimy o przyniesienie przez wiernych własnych buteleczek z wodą, którą wierni będą mogli pokropić swoje domy i mieszkania, odmawiając okolicznościową modlitwę*. Po liturgii będzie miało miejsce wspólne śpiewanie kolęd w kościele.

W tym roku nie będą kolędować w naszej parafii kościelny oraz organista. Duchowny będzie wchodzić sam do odwiedzanych domów, mając zasłonięte usta i nos oraz rękawiczki jednorazowe. Bardzo prosimy, aby również mieszkańcy posiadali zasłonięte usta i nos, a także przewietrzone pomieszczenie - zarówno przed i po kolędzie. Jeśli to możliwe prosimy o organizację transportu we wsiach oraz wcześniejsze wyrażenie chęci odwiedzin kolędowych u swojego Sołtysa, aby następnie kierowca mógł znać trasę przejzdu.