Parafia pw. Św. Marcina z Tours w Sierakowicach
Diecezja Pelplińska

Życzenia Biskupa Pelplińskiego na Wielkanoc

Wtorek, 06 Kwiecień 2021 r.

Życzenia Biskupa Pelplińskiego na Wielkanoc

Siostry i Bracia!
Bracia Kapłani!

Od ponad roku nasze życie zmieniło się radykalnie z powodu pandemii. Próbujemy żyć zwyczajnie, ale co jakiś czas choroba kogoś bliskiego, kwarantanna lub izolacja, informacja o śmierci, o liczbie dziennych zachorowań i inne powodują, że lęk - a czasami poczucie bezradności - pojawia się w naszych sercach. To właśnie w takim czasie z całą mocą słyszymy radosne: Alleluja! Jezus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!
Jeśli z wiarą otworzymy się na tajemnicę Zmartwychwstałego, zagości w nas nadzieja, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych; że Ten który jest Zwycięzcą śmierci, piekła
i szatana jest silniejszy od wszelkiego zła, strachu, ciemności oraz grzechu; że Jego Miłość uzdrawia i daje siłę do zmagania się z trudami codziennego życia.
W Uroczystość Wielkanocną życzę Wam wszystkim Siostry i Bracia, aby Pan umocnił i pogłębił naszą wiarę oraz obdarzył nas miłością wobec tych, których postawił na naszej drodze. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was dobrym zdrowiem i siłą do podejmowania trudnych wyzwań, niech oddali chorobę i da nadzieję na każdy dzień.

Z serca wszystkim Wam błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup
    + Ryszard Kasyna

12.30, 17:30, 20:00 . Dodatkowe Msze św. w czasie pandemii o godz. 14:00 i 16:00.

(Msza o 20:00 przez cały rok w kosciele parafialnym. W Drewnianym Kościele Zabytkowym w lipcu i sierpniu o godz. 16:00. W 3 Niedzielę miesiąca liturgia w języku kaszubskim o godz. 14:00 w kościele parafialnym prez cały rok.

7:00, 8:00, 18:00,

GODZINA ŚWIĘTA
w każdy czwartek od 19.00-20.00.
- rozpoczęcie Mszą świetą o godz. 18:00, zakończona Mszą św. o godz..20.00.

Tylko w czwartek przed I piątkiem
od godz.23.00-24.00.
- rozpoczęcie Mszą świetą o godz.22.00.

Numer dyżurny

Numer do księdza dyżurującego, w razie potrzeby wezwania do chorego z posługą sakramentalną:

Chrzest święty dziecka

Sakrament małżeństwa