1.            Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polska tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.

2.            Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele inwestycyjno – gospodarcze. Za każda złożoną ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

3.            W przyszłą niedzielę:

•             o godz. 9:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych;

•             o godz. 12:30 uroczysty chrzest święty dzieci. Następny termin  chrztu – 16 lutego 2020r. Nauka

dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę po Mszy Świętej wieczornej w kościele.

•             o godz. 20:00 Msza święta z liturgią słowa w języku kaszubskim. Kazanie wygłosi ks. kanonik Andrzej Buja z Ostrowa.

Gościć również będziemy wydawnictwo Bernardinum z możliwością zakupu książki ks. Jana Twardowskiego o Matce Bożej oraz innymi książkami, włoskimi dewocjonaliami oraz bransoletkami – dzisiątkami różańca z półszlachetnymi kamieniami.

4.            We wtorek o godz. 11.00 w kościele zbiórka dla ministrantów – kandydatów oraz lektorów – kandydatów. Serdecznie zapraszamy!

5.            Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na nasze Wyższe Seminarium Duchowne, w którym do kapłaństwa przygotowuje się nasz kleryk Sebastian.

6.            Zapraszamy na Bal karnawałowo-charytatywny, który odbędzie się dnia 1 lutego 2020 r. w sali bankietowej „U Mańskich”. Celem balu jest wsparcie budowy kartuskiego hospicjum.   Rezerwacje miejsc można dokonywać pod nr tel. 661 554 676. Koszt od pary to 240 zł.

7.            Zapraszamy do nabywania dobrej lektury – na czytelników czekają: Pielgrzym, Mały Pielgrzym, Gość Niedzielny oraz nasz tygodnik parafialny Tydzień u świętego Marcina. Zapraszamy również do kawiarenki na smaczne wypieki i dobrą kawę.

 

SPOTKANIA FORMACYJNE

             Spotkanie formacyjne dla dorosłych Domowników Boga w czwartek  o 19.00

w salce w Domu Katolickim. Na mszę świętą zapraszamy rano o 7.00 lub 8.00.  

             Zapraszamy na spotkania formacyjne do salki pod plebanią: - dzieci

z Ogniska Misyjnego, w sobotę 18 stycznia na godz. 9.30.; Do świetlicy w Domu Katolickim młodzież w czwartek, na godz. 19.00,

             Spotkanie scholii parafialnej „Stokrotki” w każdą sobotę, w salce katechetycznej o godz. 11.00.

             W poniedziałek po mszy świętej o godz. 7.00 Bractwo Świętego Oblicza Jezusa zaprasza do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

             Nowenna do MBNP w środy o godz. 8.00.

             Rycerstwo Niepokalanej zaprasza w środy po Mszy świętej o godz. 8.00

na wspólny różaniec i spotkanie formacyjne.

             Rycerze Kolumba zapraszają na spotkanie w każdy drugi piątek o godz. 19.00

w salce pod plebanią.

 

 

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA P.W. ŚW. MARCINA Z TOURS

ul. Kartuska 1; 83-340 SIERAKOWICE

Numer rachunku: 45 8324 0001 0000 1821 2000 0010

z dopiskiem: ofiara na  witraż w prezbiterium