1.W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Składamy jednocześnie serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli nam, kapłanom życzenia czy to z okazji Wielkiego Czwartku czy też Wielkanocne.

2. Następny termin chrztu 15 kwietnia.

3. Postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy - do przyszłej niedzieli włącznie. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy.      

4. Codziennie odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Bożego Miłosierdzia: odprawimy o godz. 15:00 w Godzinie Miłosierdzia.

5. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za inny niż co roku udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski!!! Szczególne podziękowania kierujemy do firmy TOMICE live za transmisję najważniejszych świąt chrześcijańskich, a także Markowi Pioch za obsługę całodobową naszych kamer i transmisji.

6. Za tydzień Msza święta w języku kaszubskim o godz. 20.00 w kościele zabytkowym.

7. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Wszelkie ofiary można przelewać na konto parafialne Banku Spółdzielczego w Sierakowicach nr 45 8324 0001 0000 1821 2000 0010, a także do specjalnych skarbonek przy wejściach do kościoła i zakrystii.

8. Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach i przestrzeni publicznej.

Do niedzieli 19 kwietnia 2020 r. obowiązują nadal ograniczenia w wydarzeniach o charakterze religijnych – w kościołach może przebywać maksymalnie 5 osób.

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej w e - wydaniach: „Pielgrzym” online – [wwwpielgrzym.pelplin.pl], „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, nasz parafialny tygodnik „Tydzień u św. Marcina”.