Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocy

Niedziela, 03 Maj 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocy

Rozpoczynamy XII Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”

W tym tygodniu  przypadają dni eucharystyczne:

•             I piątek – po Mszy św. o gaodz. 8:00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Po Mszy św. o godz. 18.00 Akt oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i adoracja, która potrwa do Mszy św. o godz. 20.00.

•             I sobota – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 19.00, następnie Msza św. ku czci tegoż Serca o godz. 20.00.

Zapraszamy od poniedziałku do soboty, aby skorzystać z posługi sakramnetu pokuty i pojednania w godz. 17.00 do 18.00 w kościele parafialnym.

W miesiącu maju łączymy się z Papieżem w modlitwie za diakonów: Módlmy się, aby diakoni, wierni słuzbie Słowa i ubogim, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.

W sobotę przeniesiona z niedzieli uroczystość z 3 maja, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny.

Pierwsza Komunia Święta dzieci w naszej parafii odbędzie się 27 września, a w parafii św. Jana – 20 września.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym (także w kościele) będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach i przestrzeni publicznej.

Wchodząc do kościoła prosimy zająć wyznaczone białą kartką miejsce w ławce, zdezynfekować ręce środkiem dostępnym przy wejściu do kościoła, a także można zdezynfekować miejsce w swojej ławce. Prosimy również aco zachowanie 2-metrowej odległości między sobą przy przystępowaniu do Komunii świętej.

Od 20 kwietnia limit osób w kościele – 1 osoba na 15 m².

Dziękujemy za wszystkie składane ofiary na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Wszelkie ofiary można przelewać na konto parafialne Banku Spółdzielczego w Sierakowicach nr 45 8324 0001 0000 1821 2000 0010, a także do specjalnych skarbonek przy wejściach do kościoła i zakrystii.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:śp.Helena Zengerska,lat.88,zam. w Sierakowicach,przy ul.Kartuskiej oraz śp. Ryszard Deeg l. 55 zam. w Sierakowicach przy ul. Lęborskiej. Rodzina zmarłego dziękuje za wszelkie gesty współczucia, udział w różańcach i Mszy św. pogrzebowej.  Dobry Jezu...

Polecamy również nasz parafialny tygodnik Tydzień u św. Marcina!!!