Ogłoszenia parafialne na 3 stycznia 2021

Sobota, 02 Styczeń 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na 3 stycznia 2021

3 stycznia 2021 r.

W środę przeżywać będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, zwane popularnie Trzech Króli. Msze święte w porządku: 6:30, 8:00, 9:30, 10:00
w Łyśniewie, 11:00, 12:30, 14:00, 16:00, 17:30 i 20:00. Zebrane ofiary tego dnia zostaną przeznaczone na misje.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 20:00.
O poprowadzenie prosimy Rycerzy Kolumba.

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolędy. Serdecznie dziękujemy za dotychczasową życzliwość i rozmowy. Przypominamy, że w naszej parafii funkcjonują  następujące formy tegorocznej kolędy:

1.  Odwiedzimy parafian według wyznaczonego planu, który został umieszczony w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej w zakładce plan odwiedzin duszpasterskich 2020-2021, uwzględniając zakazy wynikające z choroby lub kwarantanny osób dotkniętych pandemią oraz szanując ewentualne obawy wiernych. Każdy, kto będzie chciał przyjąć w tym dniu odwiedziny jest poproszony o wyraźne zaproszenie duchownego, wychodząc na zewnątrz domu. Duchowny wejdzie do domu tylko i wyłącznie, gdy gospodarz w sposób niewątpliwy i oczywisty zaprosi do środka. Dlatego bardzo prosimy osoby zainteresowane o czuwanie i wyjście na zewnątrz w celu dającego się zauważyć zaproszenia. Domy bez eksponowanego zaproszenia zostaną pominięte.
  2. W dniach od 26 stycznia do 31 stycznia 2021 r. zostały wyznaczone dni na indywidualne odwiedziny duszpasterskie, które należy zgłosić do dnia 6 stycznia 2021 r. wyłącznie w biurze parafialny (od pn do pt od 8:30 do 9:00 oraz od 18:30 do 19:00) lub wypełniając formularz na stronie internetowej  w zakładce formularz kolędowy na indywidualne zaproszenie.

3.  Od 27 grudnia 2020 do 31 stycznia 2021 będą sprawowane Msze święte w kościele parafialnym w intencji mieszkańców, którzy aktualnie są odwiedzani przez duszpasterza. Msza święta będzie
z krótką homilią oraz pobłogosławieniem wody święconej. Prosimy o przyniesienie przez wiernych własnych buteleczek z wodą, którą wierni będą mogli pokropić swoje domy i mieszkania, odmawiając okolicznościową modlitwę*. Po liturgii będzie miało miejsce wspólne śpiewanie kolęd w kościele

W tym roku nie będą kolędować w naszej parafii kościelny oraz organista. Duchowny będzie wchodzić sam do odwiedzanych domów, mając zasłonięte usta i nos oraz rękawiczki jednorazowe. Bardzo prosimy, aby również mieszkańcy posiadali zasłonięte usta i nos, a także przewietrzone pomieszczenie - zarówno przed i po kolędzie.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.

Podczas zbiórki do puszek przeprowadzonej 06 grudnia przez Rycerzy Kolumba na pomoc świąteczną, zebrano 9260zł. Za zebraną kwotę przygotowano 47 paczek, każda ważyła 23 kg. Do rodzin trafiła ponad tona żywności i produktów codziennej potrzeby. Dziękujemy wszystkim którzy wsparli akcję pomocy świątecznej.

Po rozmowach kolędowych, na prośbę parafian, mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo wprowadzamy dodatkowe Msze święte niedzielne o godz. 14:00 i 16:00. Nieustannie przypominamy  o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz bardzo prosimy, aby każdy posiadał maseczkę. Obowiązek ten dotyczy wszystkich wiernych, którzy znajdują się w kościele. Bardzo prosimy również o zachowanie odległości przy przystępowaniu do komunii świętej. Proponujemy, aby przystępować do komunii świętej kolejno ławkami od przodu do chóru, zachowując 1,5 m odległości. Kategorycznie prosimy, aby nie przepychać się u stopni prezbiterium. Po lewej stronie przy chrzcielnicy, została wyznaczona strefa do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Przed przyjęciem Komunii świętej na rękę prosimy o zdezynfekowanie dłoni.  Osoby z objawami infekcji powinny pozostać w domu; zachęcamy, by korzystały
z transmisji Mszy Świętej o godz. 9.30, a także rozważyły kontakt z lekarzem.

Rodzina zmarłego + Jana Penk z Porębów oraz + Zbigniewa Płotka z Paczewa, + Anna Gafka a także + Stanisławy Szwaba z Skrzeszewa oraz Benigna Myszk z Kamienicy Królewskiej składa podziękowanie wszystkim uczestnikom pogrzebu.  Dobry Jezu…

Spotkania wspólnot w czasie kolędowym:

• W poniedziałek po Mszy świętej o godz. 18:00 Bractwa Najświętszego Oblicza Pana Jezusa
  • We wtorek:
  • o godz. 19:00 spotkanie wspólnoty Domowników Boga w salce.

Zapraszamy  do naszej kawiarenki, aby zakupić świeży chleb i ciasto na wynos. Polecamy również nasz parafialny tygodnik Tydzień u św. Marcina.