Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania

Sobota, 03 Kwiecień 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

4 kwietnia 2021 r.

1.  Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii.  Msze święte w porządku: 5:30, 6.30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 15:00, 16:00, 17:30 i 20:00.  Jednocześnie będzie również Msza święta
o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 w Zabytkowym Kościele Drewnianym. W ten sposób chcemy umożliwić Wam bezpieczny udział w Świętach Wielkiej Nocy. Podczas Mszy Świętej o godz. 12:30 uroczysty Chrzest święty dzieci.

2.  W świątyni może znajdować się 1 osoba na 20 m kwadratowych. Przypominamy  wiernym znajdującym się w kościele o obowiązku zasłaniania maseczkami ust i nosa.  Bardzo prosimy również o zachowanie odległości przy przystępowaniu do komunii świętej. Gdy w  kościele zostanie wyczerpany limit miejsc, to prosimy pozostać na zewnątrz kościoła. Będziemy tam również udzielać komunii świętej. Po lewej stronie przy chrzcielnicy, została wyznaczona strefa
do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Osoby z objawami infekcji powinny pozostać w domu; zachęcamy, by korzystały z transmisji Mszy Świętej o godz. 9.30, a także rozważyły kontakt
z lekarzem.

3.  Jutro - Poniedziałek Wielkanocny. Nasze jutrzejsze uczestnictwo w Eucharystii niech będzie wyrazem naszej miłości ku Bogu i zadośćuczynieniem za nasze grzechy. Zatem zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej, które odprawimy w porządku niedzielnym z dodatkowymi Mszami świętymi o 14:00 i 16:00. O godz. 9:30 Msza święta zbiorowa za zmarłych. Msze święte dodatkowe w kościele drewnianym zabytkowym o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. Wykorzystajmy te możliwości na realny udział w spotkaniu eucharystycznym.

4. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy: owocnego udziału
w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

Składamy jednocześnie serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zlożyli nam, kapłanom życzenia czy to z okazji Wielkiego Czwartku czy też Wielkanocne.

5. TYM WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do uświetnienia tegorocznych Świąt Wielkanocnych, Triduum Paschalnego i Procesji Rezurekcyjnej; tym, którzy przygotowali Grób Pański i Ciemnicę, zadbali o nasz kościół, o jego świąteczny wystrój, zawsze wiernym strażakom za czuwanie przy Grobie Chrystusa.  Podziękowanie kierujemy do rodziny państwa Szczypiorskich, Wejer, Bigus i Bartoszowi Lejk oraz wszystkich zaangażowanych w śpiew liturgiczny, który był na bardzo wysokim poziomie. Dziękujemy Rycerzom Kolumba i Radzie Parafialnej; Kwiaciarni Zyta za piękną dekorację florystyczną oraz pani Joannie Gojtowskiej za fotoreportaże z uroczystości.: SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!!!

4.  Dzieci z Ogniska Misyjnego ze sprzedaży wielkanocnych dekoracji w ubiegłą niedzielę zebrały dwa tysiące złotych. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

5.  W następną niedzielę kolekta inwestycyjno – gospodarcza.  Polecamy ją gorąco Waszej ofiarności.

6.  Polecamy również nasz parafialny tygodnik Tydzień u św. Marcina i zapraszamy
do kawiarenki na świeże ciasto.

7. Komunikat Urzędu Statystycznego w Gdańsku: 1 kwietnia w całej Polsce rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny  formularz. Na tej stronie podany jest również nr telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie jest obowiązkowy
i obejmuje wszystkich mieszkańcó

8. Zmarł Wiesław Myszk, l. 48 z Puzdrowa. Pogrzeb we wtorek o godz. 11:00. Różaniec w niedzielę i poniedziałek po Mszy św. o godz, 17.30. We wtorek o 10.00 w kościele. Zmarła Halina Brzeska, l. 74, ze Smarzyna. Pogrzeb we wtorek o godz. 13:00. Rózaniec we wtorek o godz. 12.00 w kościele.
Dobry Jezu…