Ogłoszenia parafialne na XXXIII niedzielę zwykłą

Niedziela, 14 Listopad 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXIII niedzielę zwykłą

W dzisiejszą niedzielę kolekta inwestycyjno – gospodarcza. Wszystki ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

W dzisiejszą niedzielę, po Mszy św. o godz. 14:00, zapraszamy 3-osobowe delegacje z każdej grupy modlitewno-formacyjnej naszej parafii oraz inne chętne osoby
na spotkanie w salce pod plebanią, na podsumowanie synodu na szczeblu parafialnym z głosem parafii, co Duch Święty mówi do Kościoła. Zapraszamy na Mszę św.
o godz. 14:00.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy  po Mszy św. o godz. 18:00
i zakończymy Mszą św. o godz. 20:00. O poprowadzenie prosimy Rycerstwo Niepokalanej.

W piątek, o godz. 19:00, w kościele parafialnym Msza św. z nauką stanową
dla kobiet.

W następną  niedzielę:

• godz. 9:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych;
  • godz. 12:30 uroczysty chrzest święty dzieci. Następny termin  uroczystego chrztu – 19 grudnia 2021r. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę
    po Mszy Świętej wieczornej w kościele.
  • o godz. 14:00 Msza św. z oprawą w języku kaszubskim.

W następną niedzielę, na Mszy św. o godz. 11:00 – przyjęcie kandydatów do grona ministrantów.

"Spacer Miłosierdzia" wokół naszego kościoła w dniu 15 listopada nie odbędzie się.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium w godzinach od 7:30 do 17:30,
od poniedziałku do piątku.

Serdecznie prosimy o przedłużanie miejsca na cmentarzu po 20 latach od śmierci danej osoby.

W biurze parafialnym przyjmujemy Wypominki roczne!!!

Przypominamy  wiernym znajdującym się w kościele o obowiązku zasłaniania maseczkami ust i nosa.  Bardzo prosimy również o zachowanie odległości przy przystępowaniu do Komunii Świętej.Po lewej stronie przy chrzcielnicy, została wyznaczona strefa do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Msza św. o godz. 9:30 jest transmitowana.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:  śp. Elżbieta Wesołowska,
l. 80
z ul.Mickiewicza, śp. Franciszek Stencel, l. 69 z Poręb oraz śp. Czesława Kulaszewicz, l. 83 z Łyśniewa, a z parafii św. Jadwigi w Lęborku - śp. Stefania Makowska, l. 83, która została pochowana na naszym cmentarzu parafialnym. Rodziny zmarłych dziękują  za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.
Dobry Jezu

W sobotę 20 listopada w godz. od 9.00-14.00 akcja poboru krwi – krwiobus zostanie podstawiony na parkingu przy kościele parafialnym. Cel – zebrać 120 litrów krwi z okazji 120 rocznicy urodzin Błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Każdy kto odda w tym dniu krew, otrzyma od Stowarzyszenia “Podaruj siebie innym” voucher o wartości 20 zł.

W sobotę o 16.00 w salce pod plebanią spotkanie delegacji z dekanatu sierakowickiego i zakończenie synodu o synodalności na szczeblu dekanalnym. Prosimy po 2 osoby z każdej grupy modlitewno – formacyjnej z naszej parafii.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć Siostrę Nullę –ze Wspólnoty Uczennic Krzyża, która podzieli się świadectwem uzdrowienia za wstawiennictwem Błogosławionego ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Do nabycia będzie książka, o tym cudzie w cenie 20 zł.