Ogłoszenia parafialne na I niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 26 Luty 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na I niedzielę Wielkiego Postu

Fioletowy kolor szat wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia.

W dzisiejszą niedzielę, na prośbę ks. Biskupa  - zbiórka do puszek -  umieszczonych przy drzwiach - na rzecz ofiar poszkodowanych w wojnie na Ukrainie.

Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych:

W każdy piątek w naszej świątyni wraz z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy DROGĘ KRZYŻOWĄ:

• po Mszy św. o godz. 8:00;
  • godz. 16:00 dla dzieci, potem  Msza święta;
  • godz. 17:30, potem  Msza święta;
  • godz. 19:30, potem Msza święta;
  • w Łyśniewie o godz. 15:30, potem Msza święta.

W Niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas GORZKICH ŻALI
z kazaniem pasyjnym: w naszej świątyni w niedzielę o godz. 15:00, a w Łyśniewie przed Mszą św. o godz. 10:00.

Od poniedziałku, 27 lutego – NIE BĘDZIE!!! Mszy świętej o godz. 17:00 (która była tylko na czas pandemii). Intencje z tej Mszy św. zostały przeniesione
na o godz. 18:00. Prosimy o zapoznanie się ze zmianą godziny intencji.

We wtorek, po Mszy św. o godz. 18:00, w salce pod plebanią – spotkanie Domowników Boga. Serdecznie zapraszamy!

Za tydzień oraz w każdy I wtorek – spotkania Domowników w kościele na Mszy św. o godz. 20:00.

W środę – w ramach Rycerstwa Niepokalanej modlitwa różańcowa pod Płaszczem Maryi z Guadalupe.

W czwartek przypada rocznica sakry biskupa pomocniczego Arkadiusza Okroja (2019),  którego Bóg niech zachowa na najdłuższe lata.

W czwartek, po Mszy św. o godz. 18:00 - zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania, na koncert zespołu “Muode Koty” - czterech młodych chłopaków, którzy śpiewali na Stadionie w Warszawie. W programie zaśpiewają
i podzielą się świadectwem wiary.

W sobotę przypada święto św. Kazimierza, Królewicza.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Godzina święta po Mszy św. o godz. 22:00 do północy. O poprowadzenie prosimy Bractwo Świętego Oblicza. W czasie Godziny świętej możliwość skorzystania
    z sakramentu pokuty i pojednania
  • I piątek ks. Proboszcz i ks. Sławek odwiedzą z posługą sakramentalną swoich chorych po Mszy świętej o  godzinie 8.00, a ks. Patryk i ks. Daniel swoich chorych odwiedzą w  sobotę również po Mszy św. o godz. 8:00.

Od godz.15:30 zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi,
a o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci. Po Mszy św. o godz. 18:00 akt oddania
Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu
do drogi krzyżowej o godz. 19:30.

• I sobota – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej
    o godz. 18:00, a o godz. 20:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Od 4 do 25 marca, w soboty, o godz. 19:00, w kościele parafialnym
w Miechucinie odbędzie się kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania chętnych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński.

Osoby, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie przyjęły sakramentu bierzmowania zapraszamy na weekendowe rekolekcje „Pełnia Życia”
w dniach 17-19 marca br. w Bysławku k. Tucholi. Zapisy do 10 marca. Więcej informacji na facebooku.

Prosimy o zabranie skarbonek wielkopostnych, które zostały wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Składamy do nich ofiary, jako jałmużnę wielkopostną
i przynosimy na zakończenie Wielkiego Postu ( w niedzielę Palmową)