Ogłoszenia parafialne na V niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 26 Marzec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na V niedzielę Wielkiego Postu

Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela zasłaniamy krzyże. Starajmy się przeżyć ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano
i wieczorem na choćby krótkie rozważanie męki Pańskiej czy to czytając jej opis
w Ewangeliach, czy też rozważając codziennie jedną stację Drogi Krzyżowej.

Trwają rekolekcje Parafialne, które prowadzi ks. Jakub Raczyński z Częstochowy. Nauka Rekolekcyjna w dniu dzisiejszym na każdej Mszy św. Spowiedź przed każdą Mszą św. W środę na wszystkich Mszach kolekta dla ks. Rekolekcjonisty.
Msza św. poranna w czasie rekolekcji parafialnych będzie o godz. 6:30.

W dzisiejszą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11:00 - spotkanie z rodzicami dzieci
I Komunijnych. Na następne spotkanie zapraszamy 23 kwietnia.

Od poniedziałku do środy zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
w Sierakowicach na
rekolekcje szkolne, które poprowadzi  ks. Szymon Chamier-Ciemiński z Rozłazina.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy  po Mszy św. o godz. 18:00
i zakończymy Mszą św. o godz. 20:00. O poprowadzenie prosimy Domowy Kościół.

W każdy piątek w naszej świątyni wraz z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy DROGĘ KRZYŻOWĄ:

• po Mszy św. o godz. 8:00,
  • godz. 16:00 dla dzieci, 17:30, i wyjątkowo 19:15  oraz 15:30 w Łyśniewie - zakończone Mszą św.

W Niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas GORZKICH ŻALI
z kazaniem pasyjnym: w naszej świątyni w niedzielę o godz. 15:00, a w Łyśniewie przed Mszą św. o godz. 10:00.

W piątek, 31 marca, po Mszy św. o godz. 8:00 – ks. Proboszcz i ks. Sławek
z posługą sakramentalną odwiedzą swoich chorych.

W piątek, Mszą św. o godz. 20.00 rozpoczniemy  Ekstremalną Drogę Krzyżową.
W tym roku przygotowano trzy trasy, dwie z Sierakowic do Sianowa – 43 km i 30 km oraz jedną z Sierakowic do Sierakowic – 30 km. Wszystkie trasy są odpowiednio przygotowane pod względem bezpieczeństwa i oznakowane. Dla osób idących
do Sianowa przygotowano transport powrotny do Sierakowic (autobusy).
Pakiety startowe z rozważaniami będą do odbioru w kawiarence przy plebanii w środę i czwartek od godz. 17:00 do godz. 19:00 oraz w piątek od godz. 18:00.

W tym tygodniu przypada  I sobota – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00, a o godz. 20:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 8:00 rano
– ks. Patryk i ks. Daniel odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną.

Rycerze Kolumba z naszej parafii włączyli się w pomoc humanitarną
dla Ukrainy.
Polega ona na przekazaniu małych paczek z żywnością długoterminową na wschód Ukrainy w rejony najbardziej dotknięte wojną. Każdy, kto chciałby przyłączyć się do akcji może zabrać taki karton i napełnić go zgodnie
z instrukcją dołączoną do kartonu. Koszt napełnienia to ok. 50 zł. Kartony rozdawane są dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem. Takie paczki jeszcze przed świętami trafią na Ukrainę.

Przypominamy, że NIE MA!!! Mszy świętej o godz. 17:00 (która była tylko na czas pandemii). Intencje z tej Mszy św. zostały przeniesione na godz. 18:00. Prosimy
o zapoznanie się ze zmianą godziny intencji.

W przyszłą niedzielę palmy święcić będziemy na wszystkich Mszach św.,
a uroczyste poświęcenie palm z procesją, odbędzie się podczas Mszy św.
o godz. 11:00.

W przyszłą niedzielę -  wyjazd do Kościerzyny na DZIEŃ MŁODYCH . Koszt wyjazdu 10 zł.  Zapisy w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Wyjazd spod salki katechetycznej o godz. 11:30.

W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia – Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Paczewa,
przy kościele będą sprzedawały palmy, a w kawiarence parafialnej świeże pączki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na witraż do kościoła parafialnego.

Dzieci z Kółka Misyjnego będą sprzedawały ozdoby wielkanocne i peruwiańskie bułeczki.

Serdecznie prosimy o segregację śmieci na cmentarzu i utrzymywanie porządku wokół grobów – nie wrzucamy śmieci pod płot, tylko do pojemników.
Prosimy o segregację śmieci!!!

Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: śp. Urszula Roszkowska, lat 89,  z ul. Łosińskiego i śp. Donata Neumann, l. 64 z ul. Kubusia Puchatka, a z parafii
św. Jana śp. Piotr Grzenkowicz, lat 60, z Bąckiej Huty, śp. Edmund Myszk, l. 80
z ul. Hallera i śp. Jadwiga Miotk, l. 84 z Janowa.  Rodziny zmarłych dziękują

za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….