Parafia pw. Św. Marcina z Tours w Sierakowicach
Diecezja Pelplińska

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową

Niedziela, 02 Kwiecień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową


Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań
do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten dzień
w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę  i coraz bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.

Palmy święcić będziemy  dzisiaj na wszystkich Mszach św., a procesja odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11:00.

W dzisiejszą niedzielę:

-  o godz. 11:30, wyjazd do Kościerzyny na Dzień Młodych spod salki katechetycznej;

- po Gorzkich Żalach – Koronka przy Ołtarzu Papieskim w intencji obrony świętości Jana Pawła II.

-  przed kościołem będzie można nabyć Palmy Wielkanocne, a w kawiarence parafialnej ciepłe pączki, które będą sprzedawane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Paczewa, również przed kościołem będą sprzedawane ozdoby wielkanocne i peruwiańskie bułeczki przez dzieci z Kółka Misyjnego.  

- od godz. 9:00, Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach zaprasza na Jarmark Wielkanocny na ul. Rynek.                                                                                                                    

W tym miesiącu łączymy się z Papieżem w modlitwie o kulturę wyrzeczenia się przemocy, o większe propagowanie kultury rezygnacji z przemocy, do której prowadzi używanie broni, zarówno przez państwa, jak i obywateli.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy przyczynili się
do przeprowadzenia szkolnych rekolekcji dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach
oraz parafialnych rekolekcji wielkopostnych  - ks. Jakubowi, ks. Szymonowi
i ks. Patrykowi, Dyrekcjom, katechetom, wychowawcom, nauczycielom,
i rodzicom.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy zorganizowali Ekstremalną Drogę Krzyżową i włożyli swój trud w jej przygotowanie i przeprowadzenie.

Od poniedziałku do środy, w godz. 19:00 – 21:00 – spowiedź wielkanocna.

We wtorek będziemy modlić się za internautów przez wstawiennictwo ich patrona św. Izydora.

Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym - Święte Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek rano Biskup Diecezjalny odprawi w katedrze Mszę krzyżma o godz. 10:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:00 i 8:00. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w  kościele wieczorem o godz. 18:00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji, zwanego „ciemnicą”. Adoracja potrwa tam do godz. 24:00. Adorację wznowimy w Wielki Piątek o godz. 7:00 wspólną poranną modlitwą Jutrznią w kościele, która będzie trwała do godz. 24:00.

W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele parafialnym liturgię rozpoczniemy o godz. 18:00. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie  do 24.00 i przez Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej. Ofiary złożone podczas adoracji Krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O godz. 15:00 zapraszamy
na rozpoczynającą się w Wielki Piątek Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
O godz. 21:30 rozpoczniemy ostatnie w tym roku Gorzkie Żale. Podczas Gorzkich Żali będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W Wielki Piatek przypada I piatek miesiąca – ważne, aby w tym dniu przyjąć Komunię Świętą, spowiedź może być wcześniej.

Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w Grobie Pańskim. Zapraszamy o godz. 7:00 na Jutrznię - poranną modlitwę Kościoła, oraz zachęcamy do przyjścia do świątyni na adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:00 odmówimy Koronkę.

Święcenia pokarmów wielkanocnych: w kościele parafialnym o godz. 9:00, 10:00, 12:00, 13:00,  14:00, 16:00, 17:00; w Łyśniewie o godz. 13:00. Podczas święcenia pokarmów będzie można złożyć wielkopostną Skarbonkę Miłosierdzia. O godz. 21:00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego - liturgię Wigilii Paschalnej. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia
i zapalenia nowego Paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec
.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  Msze święte w porządku:
6.00 (procesja rezurekcyjna), 8:00, 9:30, 10:00 (w Łyśniewie), 11:00, 12:30, 14:00, 17:30 i 20:00. Po Mszy św. o godz. 14:00 odmówimy Koronkę.

Chrzest Dzieci w naszej parafii w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego podczas Mszy św. o godz. 12:30. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych
w Wielką Sobotę, o godz. 18:00 w salce pod plebanią. Następny termin Chrztu Dzieci - 16 kwietnia.  Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych – 15 kwietnia, w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 18:00.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym.

Polecamy nasz parafialny tygodnik Tydzień u św. Marcina i zapraszamy
do kawiarenki na świeże pączki, ciasto i chleb.

Kancelaria parafialna

Czynna od poniedziałku do piątku pół godziny po Mszy świętej o godz. 8:00 i 18:00,

z wyjątkiem I piątków miesiąca.

Telefon nr 58 684 79 25

Plan nabożeństw

Niedziele i święta: 
6:30, 8:00, 9:30, 11:00 (z udziałem dzieci)
12.30,14:00, 17:30, 20:00

W Drewnianym Kościele Zabytkowym w lipcu i sierpniu o godz. 14:00. W III Niedzielę miesiąca liturgia w języku kaszubskim o godz. 14:00 w kościele parafialnym.

Kaplica MB Fatimskiej w Łyśniewie – 10:00

Dni powszednie:
7:00, 8:00, 18:00,

GODZINA ŚWIĘTA
w każdy czwartek od 19.00-20.00.
- rozpoczęcie Mszą świetą o godz. 18:00, zakończona Mszą św. o godz. 20.00.

Tylko w czwartek przed I piątkiem miesiąca
od godz. 23.00-24.00.
- rozpoczęcie Mszą świetą o godz. 22.00.

Chrzest święty dziecka

Sakrament małżeństwa

Kwestionariusz do pogrzebu