Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocy

Niedziela, 23 Kwiecień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocy

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny – narodowe czytanie Pisma Świętego. Pamiętajmy o mocy Słowa Bożego, które jest drogowskazem na drodze chrześcijańskiego życia.

W dzisiejszą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11:00 – zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.

W dzisiejszą niedzielę - zbiórka do puszek na hospicjum w Kartuzach w ramach akcji “Pola Nadziei”. Panie z KGW z Paczewa zapraszają do kawiarenki parafialnej – dochód ze sprzedaży wypieków będzie przeznaczony również na Hospicjum w Kartuzach.

Dzisiaj gościmy Martę Przybył ze wspólnoty Tota Tua, która wprowadzi nas
w 33-dniowe rekolekcje poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w zjednoczeniu z Sercem Jezusa. Będą do nabycia książki (ofiara sugerowana 33 zł).

W poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

We wtorek – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o urodzaje.

Od środy rozpoczynają się w naszej parafii 33 dniowe rekolekcje przygotowujące
do aktu zawierzenia Chrystusowi przez ręce Maryi (Niewolnictwo). Spotkania będą odbywały się codziennie. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 19:00
w kościele zabytkowym.
Zapraszamy Niewolników Maryi na odnowienie i nowe, chętne osoby na rekolekcje.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy  po Mszy św. o godz. 18.00 i zakończymy Mszą św. o godz. 20:00. O poprowadzenie prosimy Rycerstwo Niepokalanej.

W piątek, po Mszy św. o godz. 18:00 – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania
( II rok formacji)
. Obecność obowiązkowa!

W sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy I doktora Kościoła, patronki Europy, a zarazem dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasach II wojny światowej, w rocznicę wyzwolenia obozy koncentracyjnego w Dachau w Niemczech (1945)

W przyszłą niedzielę nasza Parafia będzie gościć profesora z UKSW w Warszawie,
ks. Stanisława Dziekońskiego, który będzie głosił Słowo Boże.

Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza,
którą
rozpoczniemy Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele,
i które potrwają do 6 maja. Są to dni modlitw o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich.

W następną niedzielę, przy Szkole Podstawowej Nr 1, w godz. 10:00 – 17:00
oraz w salkach parafialnych naszej parafii i parafii św. Jana, w godz. 8:00 – 19:00   odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku kostnego dedykowana dla Sylwka z Sierakowic z naszej parafii i Mai z Pępowa, którzy mierzą się z chorobą nowotworową. W czasie trwania akcji, przy kościele zabytkowym będzie czynny mobilny plac zabaw dla dzieci, a przy Szkole Podstawowej Nr 1 – piknik charytatywny  „Sie ma Piknik”, w godz. 10:00 – 18:00, organizowany przez młodzież z terenu naszej gminy. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.

Panie z KGW z Paczewa będą sprzedawały swoje wypieki przy Szkole Podstawowej Nr 1 oraz w kawiarence parafialnej – dochód będzie przeznaczony na ten cel.

Nasza parafia organizuję pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 11 – 19 lipca. Koszt pielgrzymki  5.500 pln i 200 usd. Zapisy w biurze parafialnym lub w zakrystii więcej informacji u ks. Daniela.

Polecamy nasz parafialny tygodnik Tydzień u św. Marcina  i zapraszamy

Z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności śp. Edward Kwidziński, l. 78,
z ul. Ceynowy. Rodzina zmarłego
 dziękuje za wszelkie wyrazy współczucia, udział
w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej.
 Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….