Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocy

Niedziela, 30 Kwiecień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocy

Dziś niedziela Dobrego Pasterza -  rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw
o powołania do służby w Kościele,
które potrwają do 6 maja. Będziemy modlić się
o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich.

W dzisiejszą niedzielę gościmy profesora z UKSW w Warszawie, ks. Stanisława Dziekońskiego. Składamy serdeczne Bóg zapłać za głoszone Słowo Boże.

W dzisiejszą niedzielę, przy Szkole Podstawowej Nr 1, w godz. 10:00 – 17:00
oraz w salkach parafialnych naszej parafii i parafii św. Jana, w godz. 8:00 – 19:00   odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku kostnego dedykowana dla Sylwka z Sierakowic z naszej parafii i Mai z Pępowa, którzy mierzą się z chorobą nowotworową. W czasie trwania akcji, przy kościele zabytkowym będzie czynny mobilny plac zabaw dla dzieci, a przy Szkole Podstawowej Nr 1 – piknik charytatywny  „Sie ma Piknik”, w godz. 10:00 – 18:00, organizowany przez młodzież z terenu naszej gminy. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.

Panie z KGW z Paczewa będą sprzedawały swoje wypieki przy Szkole Podstawowej
Nr 1 oraz w kawiarence parafialnej – dochód będzie przeznaczony na ten cel.

W miesiącu maju w łączności z Papieżem będziemy modlić się za ruchy i grupy kościelne, aby każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.

Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 18:00
w łączności z Mszą świętą.

We wtorek, godz. 20:00 – Msza św. w intencji Domowników Boga i uczestników
33-dniowych rekolekcji
pod przewodnictwem ks. Bpa Arkadiusza Okroja.
W tym dniu Msza św. gregoriańska odbędzie się w kościele parafialnym.

W środę, po Mszy św. o godz. 17:30 – w ramach Rycerstwa Niepokalanej modlitwa różańcowa pod Płaszczem Maryi z Guadalupe.

Wójt Gminy Sierakowice oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja:

• godz. 12:00 Uroczystości przy pomniku Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej;
  • godz. 12:30 – Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym;
  • godz. 13:30 – koncert z okazji Święta Flagi w kościele zabytkowym.

W sobotę,  6 maja, o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji strażaków OSP Sierakowice.

W tym tygodniu:

• w poniedziałek, wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika;
  • we wtorek – wspomnienie, św. Atanazego, biskupa I doktora Kościoła;
  • w środę, uroczystość, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski i odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski. Jest to też dzień modlitw
    w intencji Polskiej emigracji. W tym dniu Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym.
  • w czwartek – wspomnienie, św. Floriana, męczennika;
  • w sobotę – święto, św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Godzina święta po Mszy św. o godz. 22:00 do północy – o poprowadzenie prosimy Róże Różańcowe. W czasie Godziny świętej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania
  • I piątek ks. Proboszcz i ks. Sławek odwiedzą chorych z posługą sakramentalną
    po Mszy świętej o  godzinie 8.00, a ks. Patryk i ks. Daniel swoich chorych odwiedzą
    w  sobotę również po Mszy św. o godz. 8:00.

Od godz.15:30 zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi – szczególnie dzieci, które 8 maja będą obchodziły rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej
wraz z rodzicami,
a o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci. Po Mszy św. o godz. 18:00 akt oddania
Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu
do godz. 20:00, a potem Msza św.

• I sobota – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej
    o godz. 18:00, a o godz. 20:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę o godz.14.00 Msza św. w intencji małżeństw, rodzin i Kręgów Rodzin. Zapraszamy nowe rodziny chętne do wspólnoty.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium w godzinach od 7:30 do 17:30,
w poniedziałek i wtorek oraz w czwartek i piątek..

W naszej parafii trwają 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do aktu zawierzenia Chrystusowi przez ręce Maryi (Niewolnictwo). Spotkania odbywają się codziennie. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 19:00 w kościele zabytkowym.
Wyjątkowo we wtorek – najpierw modlitwy rekolekcyjne o godz. 19:00 w kościele zabytkowym, a potem Msza św. w kościele parafialnym.
Zapraszamy Niewolników Maryi na odnowienie i nowe, chętne osoby na rekolekcje.

Składamy serdeczne Bóg zapłać Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 1
za udostępnienie szkoły na WDN oraz prowadzącym i tym, którzy przyczynili się
do organizacji i przebiegu kursu przedmałżeńskiego.

Nasza Parafia organizuję 8 - dniową pielgrzymkę do Jordanii w terminie
21 – 28 września
. Wyjazd autokarem z Sierakowic do Warszawy, potem samolotem
do Ammanu. Zapisy u ks. Sławka. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii.

Z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności śp. Mirosław Okrój, l. 63,
z Łyśniewa oraz z Kartuz śp. Andrzej Gizela, l. 74 i z parafii św. Jana śp. Jan Recław, l.74, z ul. Kościerskiej oraz śp.Roman Grzenkowicz,l.63,zam.Szopa, pogrzeb w parafii św.Jana we wtorek 2 maja o godz.11.00.Różaniec o godz.19.00 w kościele                                     w Mojuszu, w dniu pogrzebu o 10.00 w kościele parafialnym św.Jana. Pochowani na naszym cmentarzu. Rodziny zmarłych  dziękują
za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej.  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….