Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocy

Niedziela, 14 Maj 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocy

Dzisiaj w naszej parafii uroczyste przyjęcie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy świętej o godz. 11:00 i o godz. 13:00.
Informujemy również, że NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 12:30 i 14:00.

W białym Tygodniu zapraszamy dzieci I Komunijne w strojach liturgicznych
wraz z rodzicami na Msze święte:

• grupa I, od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, z nabożeństwem majowym.
  • grupa II, w poniedziałek o godz. 16:00 – nabożeństwo majowe o godz. 15:45, od wtorku do piątku na godz. 18:00, z nabożeństwem majowym.

W białym tygodniu:

• w poniedziałek, wręczymy obrazki komunijne,
  • we wtorek, poświęcimy dewocjonalia i pamiątki komunijne;
  • w czwartek, będzie możliwość wsparcia ofiarą misje i dzieci misyjne;
  • w piątek, poświęcimy rowery.

W dzisiejszą niedzielę kolekta inwestycyjno – gospodarcza.  Polecamy ją gorąco Waszej ofiarności.

Od poniedziałku przez kolejne trzy dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli (procesja do krzyży).

W czwartek będziemy gościć w naszej parafii służebniczkę NMP Niepokalanie Poczętej – siostrę Krystynę Włodarską - świadka życia błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

W piątek 19 maja na godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klas VIII która jest na I roku formacji i przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na nabożeństwo majowe do kościoła zabytkowego.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy  Mszą świętą. o godz. 18:00
i zakończymy o godz. 20:00. O poprowadzenie prosimy Bractwo Świętego Oblicza.

W sobotę, 20 maja – wyjazd dzieci I Komunijnych na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem.

W sobotę, ks. Paweł Wiecki, który był u nas na praktyce diakońskiej, przyjmie święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.

W tym tygodniu:

• we wtorek, święto patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika;
  • w czwartek – św. Jana I, papieża i męczennika;
  • w sobotę – św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.

W następną  niedzielę:

• godz. 9:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych;
  • godz. 12:30 uroczysty chrzest święty dzieci. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę po Mszy Świętej wieczornej w kościele. Następny termin  uroczystego chrztu – 18 czerwca;
  • o godz. 14:00 Msza św. z oprawą w języku kaszubskim.

W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 18:00
w łączności z Mszą świętą.

W naszej parafii trwają 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do aktu zawierzenia Chrystusowi przez ręce Maryi (Niewolnictwo). Spotkania odbywają się codziennie. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 19:00 w kościele zabytkowym.

Parafia św. Jana organizuje wyjazd młodzieży na Lednickie spotkanie w sobotę,
. Zapisy w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.

Nasza Parafia organizuję 8 - dniową pielgrzymkę do Jordanii w terminie
21 – 28 września
. Wyjazd autokarem z Sierakowic do Warszawy, potem samolotem
do Ammanu. Zapisy u ks. Sławka. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii.

Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach zaprasza rodzinne zespoły muzyczne do wzięcia udziału w projekcie “MUZYCZNE RODZINY”. Uczestnicy projektu wezmą udział w nagraniu płyty w profesjonalnym studio nagrań. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na stronie www.wyspaartystow.pl oraz na stronie GOK Sierakowice.

Z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Piotr Dera, l. 48,  z Łyśniewa. Rodzina  dziękuje za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej.  Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….