Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

Niedziela, 28 Maj 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

Obchodzimy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Misyjny Dzień Chorych, Parafialny Dzień Wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania i zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła. Polecajmy w modlitwach młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.

Jutro, w poniedziałek po uroczystości zesłania Ducha Świętego, przypada święto Maryi Matki Kościoła.

MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIMY W NASTĘPUJĄCYM PORZĄDKU: 6:30, 8:00, 11:00,  15:30 (ŁYŚNIEWO), 16:30, 18:00 i 20:00.

Jutro na Mszy o godz. 20:00 w kościele parafialnym akt zawierzenia życia Jezusowi przez Maryję.

W poniedziałek spotkanie Bractwa Świętego Oblicza w Oratorium.

Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym w poniedziałek i wtorek w łączności z Mszą o 18:00 w środę o 17:30 z nowenną, a od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać w dni powszednie w łączności z Mszą o 18:00.

W środę o godz.18.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży z rąk  ks. Biskupa Diecezjalnego dr Ryszarda Kasyny.

Spowiedź dla młodzieży bierzmowanej oraz ich rodzin i świadków we wtorek                         o godz. 19.00 w kościele parafialnym.

Próba generalna przed bierzmowaniem w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00
w kościele parafialnym.

W środę  (z uwagi na Bierzmowanie) NIE BĘDZIE spotkania Rycerstwa Niepokalanej.

W środę na Mszy św. o godz. 11:00 w Pelplinie, ks. Sławek wraz z kolegami z roku będzie dziękował za 25 lat kapłaństwa. Msza św. dziękczynna w intencji Jubilata
w naszej parafii będzie w niedzielę o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy.

W piątek, ks. Paweł Wiecki odprawi Mszę św. sekundycyjną o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę, 3 czerwca – rocznica śmierci poprzedniego proboszcza naszej parafii
ks. Tadeusza Klana. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłego duszpasterza.

W tym tygodniu:

• w poniedziałek – święto, Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
  • w środę –  święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • w czwartek – święto, Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w sobotę – wspomnienie świętych Karola Lwangi i Towarzyszy z Ugandy, męczenników

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Godzina święta po Mszy św. o godz. 22:00 do północy – o poprowadzenie prosimy Rycerstwo Niepokalanej. W czasie Godziny świętej możliwość skorzystania
    z sakramentu pokuty i pojednania
  • W czwartek WYJATKOWO!!! Ks. Daniel odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną od godz. 14:30.
  • I piątek ks. Proboszcz i ks. Sławek odwiedzą chorych z posługą sakramentalną
    po Mszy świętej o  godzinie 8.00, a ks. Patryk swoich chorych odwiedzi
    w  sobotę również po Mszy św. o godz. 8:00.

Od godz.15:30 zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi,  a o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci. Po Mszy św. o godz. 18:00 akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00, a potem Msza św.

I sobota – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej
o godz. 18:00, a o godz. 20:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

W następną Niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Trójcy.
Msze święte w tym dniu będzie uświetniał zespół „Kalyna” z Ukrainy.

Wyjazd młodzieży na Lednickie spotkanie w sobotę,  3 czerwca, o godz. 8:30 spod kościoła św. Jana. Koszt wyjazdu 90,- zł.. Zapisy w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.

Nasza Parafia organizuję 8 - dniową pielgrzymkę do Jordanii w terminie
21 – 28 września
. Wyjazd autokarem z Sierakowic do Warszawy, potem samolotem
do Ammanu. Zapisy u ks. Sławka. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii.

Z parafii św. Jana odeszła do wieczności śp. Władysława Bigus, l. 85 z ul. Polnej, pochowana na naszym parafialnym cmentarzu.  Rodzina  dziękuje za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej.  Zmarła śp. Agnieszka Reiter lat 89 zamieszkała w Puzdrowie. Pogrzeb we wtorek 30 maja o godz. 11:00. Różaniec w niedzielę po mszy św. o godz. 17:30 w kościele parafialnym, w poniedziałek o godz. 18:00 w kościele zabytkowym, w dniu pogrzebu o godz. 10:00 w kościele parafialnym. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….