Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Świętej

Niedziela, 04 Czerwiec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Świętej

Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Składamy „Bóg zapłać” zespołowi „Kalyna” z Ukrainy za śpiew.

Zapraszamy dzisiaj na Mszę o 14:00 w podziękowaniu za 25 lat kapłaństwa ks. Sławka, a również na modlitwy za rodziny wraz z Kręgami Rodzin. Po Mszy piknik przy plebanii.

Bóg zapłać katechetom, księdzu Danielowi za przygotowanie młodzieży do bierzmowania, osobom, które przyczyniły się do organizacji środowej uroczystości oraz za złożone ofiary na Seminarium.

Trwają obowiązkowe Warsztaty Biblijne dla młodzieży przygotowujących się do bierzmowania. Spotkania odbywają się w salce pod plebanią wedle harmonogramu przedstawionego w szkołach. Klasy 8a,b,c z SP 1 zapraszamy we wtorek w godz. 16-18, a w środę 8d z SP 1 od 15:30-17:30.

Składamy podziękowanie osobom, które zaangażowały się we wczorajszą akcję poboru krwi.

We wtorek o godz. 18:00 – Msza św. pod przewodnictwem biskupa Arkadiusza Okroja
w rocznicę pobytu Jana Pawła II w Pelplinie
(1999). Serdecznie zapraszamy.

W środę – w ramach Rycerstwa Niepokalanej modlitwa różańcowa pod Płaszczem Maryi z Guadalupe.

W czwartek, 8 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Będziemy dziękować za dar Eucharystii. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym, z wyjątkiem, że: NIE BĘDZIE!!! Mszy św. o godz. 12:30.

W tym roku procesja Eucharystyczna wyruszy do czterech ołtarzy po Mszy św.
o godz. 11:30 w kościele św. Jana w Sierakowicach,
przejdziemy z kościoła św. Jana
ul. Kartuską do Ołtarza Papieskiego. Dzieci I Komunijne prosimy o przyjście w strojach komunijnych. U pozostałych dzieci mile widziane stroje kaszubskie.

Dziewczynki pragnące sypać kwiaty podczas Bożego Ciała zapraszamy na próby we wtorek i w środę o godz. 17:00. Prosimy o przynoszenie kwiatów do zakrystii.

W tzw. oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesja Eucharystyczne w dni powszednie po Mszy o 18:00, a w niedzielę po Mszy o godz. 11:00.

W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Polecamy ją ofiarności parafian i gości.

Na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy
w dni powszednie w łączności z Mszą świętą o godz. 18:00.

Nasza Parafia organizuję 8 - dniową pielgrzymkę do Jordanii w terminie
21 – 28 września
. Zapisy u ks. Sławka. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie i na stronie internetowej Parafii.

Nasza Parafia organizuje w sobotę 17 czerwca wyjazd na młodzieżowe spotkanie w Pelplinie Przystań – Warsztaty dla duszy. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

Z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Leon Butowski l 83 z ul. Mickiewicza.  Rodzina  dziękuje za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej.  Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…