Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę zwykłą

Niedziela, 11 Czerwiec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę zwykłą

W dzisiejszą niedzielę kolekta inwestycyjno – gospodarcza. Bóg zapłać
za złożone ofiary.

Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała - procesja eucharystyczna po Mszy św.
o godz. 18:00, a dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11:00. W czwartek błogosławieństwo wianków  na każdej Mszy świętej.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa
w dni powszednie w łączności z Mszą świętą o godz. 18:00.

We wtorek – 13 czerwca – dzień fatimski. Msza św. o godz. 18:00. Procesja
z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła w ramach procesji eucharystycznej, a następnie różaniec fatimski. W Łyśniewie różaniec
o godz. 19:30, a następnie Msza św.

W czwartek Godzinę Świętą rozpoczniemy  po Mszy św. o godz. 18.00 i zakończymy Mszą św. o godz. 20:00. O poprowadzenie prosimy Róże Różańcowe.

W piątek 16 czerwca, uczestników pielgrzymki do Krakowa i Częstochowy
na ogólnopolskie spotkanie Ośrodków Straży Honorowej NSPJ, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7:00, a po Mszy – wyjazd spod salki katechetycznej.

W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po Mszy św. o godz. 18:00 – procesja.

W sobotę, 17 czerwca - wyjazd na młodzieżowe spotkanie w Pelplinie Przystań – Warsztaty dla duszy o godz. 9:15 spod salki katechetycznej. Koszt 20 zł.  Zapisy
w zakrystii lub biurze parafialnym.

W następną  niedzielę:

• godz. 9:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych;
  • godz. 12:30 uroczysty chrzest święty dzieci. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę po Mszy Świętej wieczornej w kościele.
    Następny termin  uroczystego chrztu – 16 lipca;
  • o godz. 14:00 Msza św. z oprawą w języku kaszubskim.

W następną niedzielę, kazania będzie głosił o. Marek Dettlaff, proboszcz z parafii Wniebowzięcia NMP w Wilnie. Po Mszach św. będzie można wesprzeć ofiarą
na remont kościoła w Wilnie.

W następną niedzielę, o godz. 14:00 – Msza św. w intencji małżeństw, rodzin i Kręgów Rodzin. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu:

• w poniedziałek – błogosławionych Antoniego Juliana Nowowiejskiego, biskupa
    i Towarzyszy męczenników
    (wśród tych 107 Towarzyszy, pochodzą z diecezji pelplińskiej);
  • we wtorek – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
  • w środę –  wspomnienie, bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
  • w sobotę – wspomnienie, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Trwają obowiązkowe Warsztaty Biblijne dla młodzieży przygotowującej się
do bierzmowania. Spotkania odbywają się w salce pod plebanią wedle harmonogramu przedstawionego w szkołach. Klasy 8a,b,c z SP 1 zapraszamy we wtorek
o godz. 16-18
, w środę  8d z SP 1 od 15:30-17:30, a w czwartek o godz. 15:30 dla osób, które nie brały udziału ze swoją grupą.

Gorąco dziękujemy za udział w procesji Bożego Ciała, zwłaszcza tym,
którzy budowali i dekorowali cztery ołtarze. Szczególne podziękowania  kierujemy również wszystkim, którzy pomogli w organizowaniu procesji: strażakom z OSP Sierakowice, ministrantom, asyście, niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary, dzieciom sypiącym kwiatki, organiście, policji, grupom działającym w parafii, itp.

Z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Bogusław Białobrzeski l. 64 z ul. Lęborskiej oraz śp. Stanisław Penk l. 76 z Poręb, a z parafii św. Jana – śp. Jerzy Krefft, l.70
ze Szklanej.  Rodziny zmarłych  dziękują za wszelkie wyrazy współczucia, udział
w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Odszedł do wieczności śp. Andrzej Formela, l. 61, z ul. Lęborskiej - pogrzeb w poniedziałek o godz. 10:00, różaniec
dzisiaj o godz. 19:00 w kościele zabytkowym, a w poniedziałek o godz. 9:30 w kościele parafialnym.. Odeszła do wieczności śp. Stefania Okrój, l. 81, z ul. Wrzosowej - pogrzeb we wtorek o godz.11:00,różaniec dzisiaj w niedzielę  i w poniedziałek o godz. 18:30 w kostnicy- kaplicy przedpogrzebowej. We wtorek o 10.00 w kaplicy również. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…