Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 18 Luty 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu

W dzisiejszą niedzielę:

• godz. 9:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych;
  • po Mszy św. o godz. 11:00 – poświęcenie świec, ale tylko dla tych, którzy nie byli 2 lutego.
  • godz. 12:30 uroczysty chrzest święty dzieci. Następny termin chrztu –
    17 marca 2024r. Rodziców i rodziców chrzestnych dzieci zapraszamy na naukę w sobotę, po wieczornej Mszy św. o godz. 18:00, w kościele.
  • godz. 14:00 Msza św. w języku kaszubskim.

Fioletowy kolor szat wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia.

Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych:

W każdy piątek w naszej świątyni wraz z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy DROGĘ KRZYŻOWĄ:

• po Mszy św. o godz. 8:00;
  • o godz. 16:00 dla dzieci, potem Msza święta;
  • o godz. 17:30, potem Msza święta;
  • o godz. 19:30, potem Msza święta;
  • w Łyśniewie o godz. 15:30, potem Msza święta.

W Niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas GORZKICH ŻALI
z kazaniem pasyjnym: w naszej świątyni w niedzielę o godz. 15:00, a w Łyśniewie przed Mszą św. o godz. 10:00. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Witold Pijanowski
z parafii św. Jana.

W czasie Wielkiego Postu kolekta na Mszach świętych w łączności z Drogą Krzyżową jest przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Od środy rozpoczynamy peregrynację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W nowennie będziemy polecać rodziny z danej ulicy/trasy kolędowej, a po Mszy Świętej o godz. 18:00 prosimy mieszkańców z danego rejonu o podejście do zakrystii w celu odebrania ikony i ustalenia kolejności. Prosimy, aby rodziny przekazywały wizerunek między sobą (we wczesnych godzinach wieczornych), a w środę przyniosły go do kościoła na nowennę o godz. 18:00. W najbliższą środę zapraszamy mieszkańców ulicy Łosińskiego.

1. czwartek, po Mszy św. o godz. 18:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu
    w ciszy,
    a od godz. 19:00 do godziny 20:00 - Godzina Święta. O poprowadzenie prosimy Róże Różańcowe.

W czwartek przypada święto, Katedry św. Piotra Apostoła.

W sobotę – spotkanie Straży Honorowej NSPJ w Oratorium o godz. 15:00 – rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego, a potem ciąg dalszy spotkania
w salce pod plebanią.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium w godzinach od 6:30 do 17:30,
od poniedziałku do piątku.

Rodzina śp. Gerarda Landowskiego, l. 81 z Paczewa, składa podziękowania
za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…