Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 03 Marzec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu

W dzisiejszą niedzielę, na Mszy św. o godz. 14:00 – wprowadzenie relikwii bł. Carlo Acutisa – zapraszamy serdecznie szczególnie młodzież.

W środę w ramach Rycerstwa Niepokalanej – modlitwa różańcowa
pod Płaszczem Maryi z Guadalupe.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

po Mszy św. o godz. 8:00 oraz przed Mszą św. o godz. 18:00.

W tym tygodniu przypada I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.  Po Mszy św. o godz. 18:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a od godz. 19:00 do godziny 20:00 - Godzina Święta.
O poprowadzenie prosimy Bractwo Świętego Oblicza.

W tym tygodniu:

• w poniedziałek, przypada święto, św. Kazimierza Królewicza, a w piątek – święto z okazji 522 rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie.

Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy w następującym porządku:

W piątki DROGA KRZYŻOWA:

• po Mszy św. o godz. 8:00;
  • o godz. 16:00 dla dzieci
  • o godz. 17:30
  • o godz. 19:30
  • w Łyśniewie o godz. 15:30.

Po każdej popołudniowej/wieczornej drodze krzyżowej Msza Święta.

W Niedzielę GORZKIE ŻALE:

w naszej świątyni w niedzielę o godz. 15:00  z kazaniem pasyjnym  ks. Witolda Pijanowskiego, a w Łyśniewie przed Mszą św. o godz. 10:00.

W piątek, godz. 19:00, kościół parafialny – Msza św. w intencji Rycerzy Kolumba
i ich rodzin.

W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Polecamy ją ofiarności parafian i gości.

W czasie Wielkiego Postu kolekta na Mszach świętych w łączności z Drogą Krzyżową  jest przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

W naszej parafii rozpoczęto peregrynację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W nowennie będziemy polecać rodziny z danej ulicy/trasy kolędowej, a po Mszy Świętej o godz. 18:00 prosimy mieszkańców z danego rejonu o podejście do zakrystii w celu odebrania ikony i ustalenia kolejności. Prosimy, aby rodziny przekazywały wizerunek między sobą (we wczesnych godzinach wieczornych), a w środę przyniosły go do kościoła na nowennę o godz. 18:00. W najbliższą środę zapraszamy mieszkańców ulicy Dworcowej i Abrahama.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Oratorium w godzinach od 6:30 do 17:30,
od poniedziałku do piątku.

Pod chórem na stoliku są wyłożone karteczki z figurą św. Marcina, na których są dane o wsparciu 1,5% na rzecz parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie finansowe naszej parafii.

Zapraszamy na Rodzinną Drogę Krzyżową – 9 marca, godz. 15:00, spod kościoła zabytkowego (trasa 4 km).

W sobotę 16 marca na godz.15.30 do kościoła parafialnego zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania  na spotkanie formacyjne - II ROK FORMACJI.

Od 17 do 20 marca, w naszej parafii rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne.

22 marca, godz. 20:00 - zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową.

W niedzielę, 24 marca -  wyjazd do Kościerzyny na DZIEŃ MŁODYCH. Koszt wyjazdu 10 zł.  Zapisy w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Wyjazd spod salki katechetycznej o godz. 11:30.

Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do sanktuariów maryjnych w Europie Zachodniej (Fatima, Lourdes, Montserrat, La Salette, itp.). Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 6.100 zł i 220 Euro. Termin: 19 kwiecień – 5 maj 2024r. Zapisy u p. Drywa
tel. 609-449-600. Dokładniejszy program na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń.

do kawiarenki na świeże ciasto i chleb. W kawiarence można też zakupić świece – jajka wielkanocne w cenie 18 zł, jako cegiełka na Hospicjum w Kartuzach.

Z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności: śp. Kazimierz Kwidziński, l. 72
z  ul. Mirachowskiej. Rodzina zmarłego dziękuje za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…