Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową

Sobota, 23 Marzec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową

Dzisiejszą niedzielą palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień przygotowujący
do Zmartwychwstania Pańskiego.

Palmy święcić będziemy  dzisiaj na wszystkich Mszach św.

O godz. 11:00 – liturgia rozpocznie się przy Ołtarzu Papieskim, skąd wyruszy procesja do kościoła parafialnego.

Dzisiaj w Polsce obchodzimy – Narodowy Dzień Życia.

W dzisiejszą niedzielę:

-  o godz. 11:30, wyjazd do Kościerzyny na Dzień Młodych spod salki katechetycznej;

- o godz. 15:00, Gorzkie Żale;

- przed kościołem będzie można nabyć Palmy Wielkanocne, które będą sprzedawały Panie z KGW. Rozstawione będzie również stoisko z Kołka misyjnego,
a rada rodziców działająca przy
Ośrodku Rehabilitacyjno - Wychowawczym
w Szklanej będzie sprzedawała słodkości i rękodzieła na rzecz rozbudowy ośrodka.

Oratorium czynne od poniedziałku do czwartku od 6:30 do 17:30.

Z racji Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego z 25 marca przeniesiona na 8 kwietnia.

We wtorek i w środę, w godz. 19:00 – 21:00 – spowiedź wielkanocna.

Z racji spowiedzi, w środę w ramach Rycerstwa – tylko modlitwa różańcowa.

Na czas Triduum Paschalnego nastąpi przerwa w peregrynacji ikony.

Bóg zapłać ks. Mateuszowi Wyrobkiewiczowi z Krakowa za przeprowadzenie parafialnych rekolekcji wielkopostnych i wszystkim, którzy w nich uczestniczyli.

Składamy serdeczne Bóg zapłać o. Bartłomiejowi Skibińskiemu, zaproszonym gościom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do przeprowadzenia szkolnych rekolekcji dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Szkoły Branżowej I-stopnia w Sierakowicach.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy zorganizowali Ekstremalną Drogę Krzyżową i włożyli swój trud w jej przygotowanie i przeprowadzenie.

Wchodzimy w czas świętego Triduum Paschalnego:

• w Wielki Czwartek  Biskup Diecezjalny odprawi w katedrze Mszę krzyżma
    o godz. 10:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:00 i 8:00. O godz. 18:00 w kościele parafialnym Msza Wieczerzy Pańskiej, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22:00.
  •  w Wielki Piątek wznowimy czuwanie przy ciemnicy o. godz. 6:30, o godz. 7:00 Liturgia Godzin (Jutrznia i Godzina Czytań). Na godz. 15:00 zapraszamy na I dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia, a o godz.18:00 liturgia męki Pańskiej. W czasie adoracji krzyża zbiórka na utrzymanie Grobu Pańskiego. Liturgia Męki Pańskiej zakończy sie przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do północy. O godz. 21:30 nabożeństwo gorzkich żali, w czasie których możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  •  w Wielką Sobotę czuwanie przy grobie wznowimy o godz. 6:30, a  o godz. 7:00 Liturgia Godzin (Jutrznia i Godzina Czytań). Święcenia pokarmów wielkanocnych: w kościele parafialnym o godz. 9:00, 10:00, 12:00, 13:00,  14:00, 16:00, 17:00;
    w Łyśniewie o godz. 13:00
    . Podczas święcenia pokarmów będzie można złożyć wielkopostną Skarbonkę Miłosierdzia. O 15:00 kolejny dzień nowenny do Bożego miłosierdzia. O 21:00 Wigilią Paschalną rozpoczniemy świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Na tę uroczystą liturgię prosimy przynieść ze sobą świece.
  •  Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6:00,
    potem Msza Święta. Pozostałe Msze w porządku niedzielnym.  Chrzest Dzieci
    w naszej parafii w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego podczas Mszy św. o godz. 12:30.
    Następny termin Chrztu Dzieci - 21 kwietnia, a nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych – 20 kwietnia, w kościele parafialnym
    po Mszy św. o godz. 18:00.  Po Mszy św. o godz. 14:00 odmówimy Koronkę.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym

do kawiarenki na świeże ciasto i chleb. W kawiarence można też zakupić świece – jajka wielkanocne w cenie 18 zł, jako cegiełka na Hospicjum w Kartuzach.