Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Niedziela, 07 Kwiecień 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Dziś  druga niedziela Wielkanocny czyli Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Od dzisiaj do 13 kwietnia
w Polsce
: TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek umieszczonych przy drzwiach na cele charytatywne.

W dzisiejszą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11:00 – spotkanie z rodzicami dzieci
I Komunijnych.

W poniedziałek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesioną
z 25 marca). Msze święte odprawimy w następującym porządku: 6:30, 8:00, 11:00, 15:30 (w Łyśniewie), 16:30, 18:00, 20:00. Jest to też Dzień Świętości Życia
oraz Dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Możliwość adopcji dziecka na każdej Mszy świętej.

W czwartek, godz. 18:00, Msza św. z relikwiami św. Charbela z błogosławieństwem Lourdskim i modlitwami o zdrowie na duszy i ciele.

W czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu
w ciszy,
a od godz. 19:00 do godziny 20:00 - Godzina Święta. O poprowadzenie prosimy Rycerstwo Niepokalanej.

W czwartek, godz. 19:00, w salce pod plebanią – spotkanie małżeństw w ramach “wieczorów dla małżeństw”.

W piątek, godz. 19:00, kościół parafialny – Msza św. w intencji Rycerzy Kolumba
i ich rodzin

W piątek biuro parafialne czynne tylko rano. Za utrudnienia przepraszamy.

W sobotę, godz. 11:30, w kościele parafialnym – Msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Polecamy ją ofiarności parafian i gości.

W przyszłą niedzielę o godz.14.00 Msza św. w intencji rodzin zapraszamy kręgi Domowego Kościoła oraz nowe rodziny chętne do wspólnoty.

Włączamy się w akcję “Odsadka dla hospicjum”, stąd prosimy o przynoszenie sadzonek zielonych roślin domowych, która upiększą Kartuskie Hospicjum. Sadzonki można przynosić w tygodniu do zakrystii, a w przyszłą niedzielę
do godz. 12:00 do kawiarenki parafialnej.

W przyszłą niedzielę - zbiórka na hospicjum w Kartuzach w ramach akcji “Pola Nadziei”.

Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W najbliższą środę
na nowennę o godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców
Paczewa (strona lewa, obie trasy kolędowe). Modyfikujemy nieco zapisy i mieszkańców tego rejonu już od dzisiaj zapraszamy do zakrystii w calu ustalenia kolejności, a w środę prosimy, aby do zakrystii podeszły te rodziny, od których peregrynacja będzie się zaczynać.

W sobotę, 20 kwietnia, godz. 11:00, w salce katechetycznej (przy ul. Łosińskiego) spotkanie dzieci i młodzieży, którzy chcą wstąpić do Eucharystycznego Ruchu Młodych. W Marcinku został dołączony folder na temat tego Ruchu.

Polecamy nasz parafialny tygodnik Tydzień u św. Marcina. Zapraszamy
do kawiarenki parafialnej na świeże ciasto i chleb.