Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną

Niedziela, 05 Maj 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną

Bóg zapłać siostrom urszulankom za podzielenie się świadectwem. Dziś na Mszy o 9:30 - wprowadzenie relikwii św. Urszuli Ledóchowskiej.

Dziś w Łyśniewie o 11:00 odsłonięcie miejsca pamięci rodzimych ofiar II wojny Światowej.

Od dziś do środy dni modlitw o urodzaje oraz za kraje głodujące. Od poniedziałku do środy po Mszy o 18:00 zapraszamy na procesje błagalne.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

• w kościele w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w łączności z Mszą o 18:00
  • przy figurze Matki Bożej przed salką katechetyczną od poniedziałku do piątku o 17:30 oraz w sobotę i niedzielę o 16:30 (inicjatywa KGW Sierakowice)

W tym tygodniu obchodzimy:

• w poniedziałek święto św. Filipa i Jakuba młodszego Apostołów
  • w środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika

W przyszłą niedzielę w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dzieci z naszej parafii na Mszach św. o godz. 11:00 i 13:00 przystąpią do I Komunii Świętej. W związku z dużą ilością dzieci I Komunijnych, prosimy, aby korzystać z Mszy w innych godzinach. Informujemy również, że NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 12:30 i 14:00.

Odnowienie przyrzeczeń  chrzcielnych  dla dzieci przed I Komunią Świętą oraz spowiedź dla nich oraz dla ich rodziców i rodziców chrzestnych dla:

• I grupy w środę o godz. 19:00
  • II grupy w czwartek o godz. 19:00.

W tym tygodniu zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
wraz z rodzicami
  do kościoła parafialnego na próby liturgiczne wg następującego porządku:

Grupa I – w poniedziałek i piątek godz. 16:00, w sobotę godz. 10:00

Grupa II – wtorek godz. 16:00,  piątek godz. 17:00 i sobota godz. 12:00

W związku z przygotowaniami do I Komunii Świętej:

• w środę w ramach Rycerstwa Niepokalanej modlitwa różańcowa w kościele zabytkowym
  • w czwartek Godzina Święta – o której prowadzenie prosimy Rycerzy Kolumba – w kościele zabytkowym. Zakończenie adoracji ok. 21:00.
  • w piątek Msza Święta o godz. 18:00 w kościele zabytkowym.

We wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 (i procesji) adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 20:00 Msza św. w intencji Domowników Boga, a o godz. 19:00 w salce pod plebanią nauka stanowa dla kobiet.

Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W najbliższą środę
na nowennę o godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców ulic Skłodowskiej i Wyszyńskiego. Od dziś zapraszamy mieszkańców tego rejonu do zakrystii w celu wyrażenia chęci przyjęcia ikony i ustalenia kolejności. W środę prosimy, aby do zakrystii podeszły te rodziny, od których peregrynacja będzie się zaczynać.

W czwartek o 18:00 Msza z relikwiami św. Szarbela i nabożeństwo po Mszy, a o 19:00 w salce pod plebanią spotkanie w ramach wieczorów dla małżeństw.

Zapraszamy na nowennę do Ducha Świętego po Mszach Świętych w piątek i sobotę o 18:00, a w niedzielę o 17:30.

W piątek o godz. 19:00  w kościele zabytkowym Msza św. w intencji Rycerzy Kolumba  i ich rodzin.

W sobotę o godz. 11:30, w kościele zabytkowym  Msza św. dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin.

Zapraszamy dzieci na spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w sobotę o godz. 11:00, w salce Domu Katechetycznego.

W sobotę w Nowym Wiecu o godz. 13:00 Msza Święta w rocznicę beatyfikacji bł. Marty Wieckiej.

W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Polecamy ją ofiarności parafian i gości.

W poniedziałek 13 maja o 19:00 w kościele zabytkowym spotkanie kandydatów do bierzmowania II roku formacji.

Msza w intencji rodzin będzie odprawiona wyjątkowo w sobotę 18 maja o godz. 20:00.

We wrześniu ks. Sławek z Dobieszewa organizuje pielgrzymkę do Włoch. Więcej informacji w gablocie.

Polecamy nasz parafialny tygodnik Tydzień u św. Marcina. Zapraszamy
do kawiarenki parafialnej na świeże ciasto i chleb.