Ogłoszenia parafialne na Wniebowstąpienie Pańskie

Niedziela, 12 Maj 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na Wniebowstąpienie Pańskie

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dzieci z naszej parafii na Mszach św. o godz. 11:00 i 13:00 przystąpią do I Komunii Świętej. W związku z dużą ilością dzieci I Komunijnych, prosimy, aby korzystać z Mszy świętych w innych godzinach. Informujemy również, że NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 12:30 i 14:00.

W dzisiejszą niedzielę kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W białym Tygodniu zapraszamy dzieci I Komunijne w strojach liturgicznych
wraz z rodzicami na Msze święte:

• grupa I od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, z nabożeństwem majowym
  • grupa II, w poniedziałek o godz. 15:45 na nabożeństwo majowe,
    po nim Msza św., a od wtorku do piątku na Msze o 18:00, z nabożeństwem majowym.

W białym tygodniu:

• w poniedziałek:  Msza za rodziców i rodziców chrzestnych oraz wręczenie obrazków komunijnych,
  • we wtorek  Msza za babcie i dziadków oraz poświęcenie dewocjonaliów i pamiątek komunijnych;
  • w środę  Msza za rodzeństwo
  • w czwartek,  Msza za misje i misjonarzy oraz możliwość wsparcia ofiarą misji i dzieci misyjnych;
  • w piątek  Msza za wszystkich gości komunijnych oraz poświęcenie rowerów.

Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego i modlitwie o Ducha Świętego. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 17:30, zapraszamy na nowennę do Ducha Świętego, a od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18:00.

W poniedziałek, na godz. 19:00 – zapraszamy młodzież która przygotowuje się
do przyjęcia sakramentu bierzmowania – II ROK FORMACJI na spotkanie
do kościoła zabytkowego.
Nowenna oraz próby dla kandydatów do Bierzmowania będą odbywały się codziennie od 14 maja po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele parafialnym.

W związku z tym, spotkania grup modlitewnych (Rycerstwo Niepokalanej i Godzina Święta) będą odbywały się w kościele zabytkowym.

W poniedziałek, 13 maja, po Mszy św. o godz. 18:00procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła parafialnego. W Łyśniewie odpust Matki Bożej Fatimskiej o godz. 15:00, a po Mszy św. piknik organizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Łyśniewo.

Dzieci, które przeżywają 1 rocznicę przyjęcia Komunii Świętej zapraszamy
wraz z rodzinami na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek, o godz. 18:00.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

• w kościele parafialnym w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w łączności z Mszą o godz. 18:00
  • przy figurze Matki Bożej przed salką katechetyczną od poniedziałku do piątku
    o godz. 17:30, a w sobotę i niedzielę o godz. 16:30 (inicjatywa KGW Sierakowice)

W tym tygodniu obchodzimy:

• we wtorek, święto św. Macieja, Apostoła,
  • w czwartek, święto  św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika

W sobotę, o godz. 20:00 uroczysta Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Msza św. będzie odprawiona w intencji rodzin.

W tym tygodniu rozpoczynają się warsztaty biblijne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. To jednorazowe spotkania trwające trzy godziny. Harmonogram spotkań został przekazany przez katechetów.

W następną  niedzielę:

• godz. 9:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych;
  • godz. 12:30 uroczysty chrzest święty dzieci. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę po Mszy Świętej wieczornej w kościele. Następny termin  uroczystego chrztu – 16 czerwca;
  • o godz. 14:00 Msza św. z oprawą w języku kaszubskim.

W poniedziałek 20 maja o godzinie 19.00 spowiedź święta dla młodzieży, która we wtorek 21 maja przyjmie sakrament Bierzmowania oraz ich bliskich.

Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W najbliższą środę
na nowennę o godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców ulicy Leśnej. Od dziś zapraszamy mieszkańców tego rejonu do zakrystii w celu wyrażenia chęci przyjęcia ikony i ustalenia kolejności. W środę prosimy, aby do zakrystii podeszły te rodziny,
od których peregrynacja będzie się zaczynać.

We wrześniu ks. Sławek z Dobieszewa organizuje pielgrzymkę do Włoch. Więcej informacji w gablocie.

Polecamy nasz parafialny tygodnik Tydzień u św. Marcina.
Dzisiaj WYJĄTKOWO!!! nie będzie czynna nasza parafialna kawiarenka.

Z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności: śp. Zofia Kuśmierek, l. 95
z  ul. Fredry.  Różaniec dziś o 19:00 w kościele zabytkowym. W poniedziałek o 9:00 w kościele parafialnym. Pogrzeb o 10:00. W intencji zmarłej Dobry Jezu…